İlgini çekebilir

Barış Büktel kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.05.2017 11:02
Cemal Toktaş Kimdir ve Biyografi

Cemal Toktaş Kimdir ?

Cemal Toktaş Biyografisi

Cemal Toktaş Kimdir Oyuncu Cemal Toktaş 1983 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Cemal Toktaş kariyeri boyunca çok sayıda Tiyatro oyununda, TV dizileri ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Cemal Toktaş kendisi gibi oyuncu olan Nergis Öztürk ile evlidir. 

Cemal Toktaş Kimdir ve Oynadığı Diziler

Cemal Toktaş ilk ekran deneyimini 2003 yılında rol aldığı Evlat isimli proje ile gerçekleştirmiştir. Bu projeden sonra 2004 yılında 24 Saat ve Şeytan ayrıntıda gizlidir gibi yapımlarda rol almıştır.

Cemal Toktaş kariyerindeki hızlı yükselişini ise 2006 ve 2007 sezonunda rol aldığı, Cansu Dere'nin de baş rol oyuncuları arasında bulunduğu Sıla dizisi ile gerçekleştirmiştir. Sıla dizisinde Azad karakterine hayat vermiştir.

Sıla dizisinden sonra Köpekler Havlarken, Adını Sen Koy gibi yapımlarda da rol alan başarılı oyuncu, Mahsun Kırmızıgül tarafından çekilen ve vizyona girdiği dönemde en çok izlenen filmler arasında yerini alan Güneşi Gördüm adlı sinema filmi ile oyunculuğunun zirvesine çıkmayı başarmıştır. 

2010 yılından sonra da kariyerinde hızla ilerleyen Cemal Toktaş, ekranın popüler dizilerinden biri olan Doktorlar adlı dizide rol almıştır. Bunun yanı sıra Böyle Bitmesin, Yılanların Öcü, Tövbeler Tövbesi gibi diziler de Cemal Toktaş'ın rol aldığı dikkat çeken yapımlardan olmuştur. 

Cemal Toktaş instagram adresi: https://www.instagram.com/cemaltoktas/

Cemal Toktaş Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Nail Kırmızıgül
Nail Kırmızıgül
Oyuncu
Sema Öztürk Kimdir?
Sema Öztürk
Oyuncu
Gamze Özçelik
Gamze Özçelik
Oyuncu
Balamir Emren Kimdir?
Balamir Emren
Oyuncu
Tuba Ünsal
Tuba Ünsal
Oyuncu
Ayşecan Tatari
Ayşecan Tatari
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir