İlgini çekebilir

Gülseren Topuz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 19:09
Gamze Özçelik

Gamze Özçelik Kimdir ?

Gamze Özçelik Biyografisi

Oyuncu ve manken Gamze Özçelik 1982 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Maltepe Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamlayan Gamze Özçelik, 2000 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Yarışmasında 2. güzel seçilmiştir. 

Gamze Özçelik güzellik yarışmasından sonra yardım defileleri dışında mankenlik yapmamış ve oyunculuk üzerine yoğunlaşmıştır. Ayrıca ekranlarda sunucu olarak da boy göstermiştir.

Gamze Özçelik Arka Sokaklar dizisinde birlikte rol aldığı Uğur Pektaş'ın eski eşidir. Çiftin bu evlilikten Murathan Pektaş adında bir erkek çocukları vardır.

Oyunculuk Kariyeri

1999 yılında rol aldığı Eyvah Kızım Büyüdü adlı dizi ile oyunculuk kariyerine adım atan Gamze Özçelik, ardından Tatlı Hayat dizisinde rol almış ve bu dizi ile dikkat çekmiştir. 

Serseri, Savcının Karısı, Düşler ve Gerçekler gibi yapımlarda da rol alan Gamze Özçelik, 2006 yılında Kanal D ekranının sevilen dizisi Arka Sokaklar'ın oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve bu dizide komiser Zeynep rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. Uzun bir süre Arka Sokaklar dizisinde Zeynep karakteri ile ekrana gelen Gamze Özçelik, Arka Sokaklar dizisinde Özgür Ozan, Uğur Pektaş, İlker İnanoğlu, Zeynep Beşerler, Şevket Çoruh gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. Uzun süre bu dizide rol aldıktan sonra senaryo gereği öldürülerek diziden ayrılmıştır.

Arka Sokaklar dizisinden sonra Canan, Fatih, Böyle Bitmesin gibi dizilerde oynayan Gamze Özçelik ayrıca Tiyatro oyunları ve sinema filmlerinde de rol almıştır.

Gamze Özçelik Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandırıyor

TRT 1 ekranlarında 18 Ocak Perşembe günü 20:00'da yayınlanmaya başlayan Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini oynamaktadır.

Gamze Özçelik Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ozan Çobanoğlu Kimdir?
Ozan Çobanoğlu
Oyuncu
Balamir Emren Kimdir?
Balamir Emren
Oyuncu
Eva Dedova
Eva Dedova
Oyuncu
Bülent Emrah Parlak Biyografi
Bülent Emrah Parlak
Oyuncu
Damla Ersubaşı
Damla Ersubaşı
Oyuncu
Cemal Toktaş Kimdir ve Biyografi
Cemal Toktaş
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir