Sedat Doğan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.09.2017 14:09

Sedat Doğan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Sedat Doğan
Yaşı
:
37 (1980 doğumlu)
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Sevgilisi
:
Yok

Sedat Doğan Kimdir ?

Türkiye'de birçok ismi dolandırması sonucu hakkında yakalama kararı çıkan ve bu olaylar neticesinde yurt dışına kaçan Sedat Doğan Kimdir?

Sedat Doğan hepimizin yakından tanıdığı sevilen şarkıcı Işın Karaca'nın eski eşidir. Hatta çiftin bir kız çocukları vardır. Sedat Doğan 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 12 yaşlarında iken bir yakınının tasarladığı çantaları İstanbul'un tarihi semtlerinden olan Samatya'da satması ile moda hayatına merhaba diyen Sedat Doğan, sonraları farklı moda markalarının mağazalarında tezgahtar olarak çalışmıştır.

Fotoğrafçılıktan Hırsızlığa Uzanan Acı Bir Yaşam

Sedat Doğan moda sektöründe kariyerine ilk adım attığı yıllarda, birçok ünlü marka ile çalışmıştır. Önceleri sektörde moda editörü asistanı olarak çalışan Sedat Doğan, sonraları ise kendini geliştirmiş ve fotoğrafçı olarak kariyerini devam ettirmiştir.

Sedat Doğan kariyerinde zirvede olduğu dönemlerde birçok ünlü isme klip de çekmiştir. Bir dönem de ünlü komedyen Okan Bayülgen'in programında çalışan Sedat Doğan, 2010 yılında Işın Karaca ile evlenmiş, bu evlilikten bir kız çocukları dünyaya gelmiş, ancak çift çok şiddetli anlaşmazlıklar nedeniyle 2013 yılında boşanmıştır.

Sedat Doğan'ın hırsızlık ile gündeme gelmesi onu kariyerinden uzaklaştırmış ve yavaş yavaş eski popülerliğini kaybederek aynı zamanda işinden de olmuştur. Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu birçok ismi gerek dolandırdığı gerekse dolandırmaya teşebbüs ettiği haberleri ile gündemden düşmeyen Sedat Doğan, bir arkadaşından 60 Bin TL değerinde fotoğraf ekipmanı kiraladığı ancak bu ekipmanların ne parasını verdiği ne de malzemeleri sahibine geri getirdiği için hakkında açılan davalardan kurtulmak için İspanya'ya kaçmıştır.

Yakalanmamak için kaçtığı İspanya'da da adeta bir "homeless" gibi yaşamaya devam eden Sedat Doğan, burada da hırsızlık yapması sonucu İspanya polisi tarafından gözaltına alınmış ve tekrar gündemde bu acı haberlerle yer almıştır. 

 

Sedat Doğan Hakkında

  • 1980 doğumludur.
  • Uzun yıllar fotoğrafçılık ile uğraşmıştır.
  • Ünlü isimlere çektiği klipler ile tanınmıştır.
  • Işın Karaca'nın eski eşi ve kızlarının babasıdır.
  • Yaptığı dolandırıcılıklar nedeniyle İspanya'ya kaçmış ve burada da hırsızlık yaparken yakalanması sonucu gözaltına alınmıştır.
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)