İlgini çekebilir

Sinem Öztürk kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.03.2017 16:00
Atalay Filiz Kimdir?
indirim7.com

Atalay Filiz Kimdir ?

Atalay Filiz Biyografisi

Atalay Filiz, 2 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’in güzide ilçelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken Bandırma bölgesinde dünyaya gelmiştir. Türk Hava Kuvvetleri askeri bir babanın oğlu olarak dikkat çeken Atalay Filiz, günümüz gündeminin en çok konuşulan ve ön planda olan isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

3 ayrı cinayetin zanlısı olarak gündemi ciddi anlamda meşgul etmektedir. Son derece başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Atalay Filiz, işlediği cinayetler ile birlikte uluslararası aranmalar listesi içerisinde de yer almaktadır ve bu neden dolayısı ile sadece ülkemiz değil dünya gündemindeki isimlerden birisidir.

EĞİTİM HAYATI

Küçük yaşlarından itibaren ailesinin de çok başarılı olması nedeni ile eğitim hayatına çok ciddi anlamda önem veren Atalay Filiz, başarılar ile dolu geçen ilköğretim hayatının ardından Galatasaray Lisesi’ne girmeyi başarmıştır ve lise hayatını burada bitirmiştir. Okul hayatında iken arkadaşları tarafından garip davranışları fark edilmiştir. Daha o yaşlarda iken müthiş bir zekaya sahip olan Filiz, şizofrenik davranışları nedeni ile çok konuşulmuştur.

Zaman içerisinde ÖSS sınavına giren ve kasıtlı olarak soruları yanlış cevapladığını, Paris’te okuma amacı içerisinde olduğunu söyleyen Filiz, ailesine de eğitim hayatı ile alakalı olarak yalanlar söylemiş ve Ankara’ya yerleşerek yalnız yaşamaya başlamıştır ki bu süreç içerisinde kendisine bir de otomobil satın almayı başarmıştır.

Zaman içerisinde hedefi olan Paris’i kazanmıştır. Paris’in 20 kilometre Güneybatı bölgesinde düşmekte olan Sud Üniversitesi Orsay Kampüsü’nün Biyoloji bölümünü kazanmıştır ve buraya giderek hedeflediği eğitimi alma yolunda kısa zaman içerisinde somut adımlar atmıştır.

OLGA SEREGİNA’NIN KAYBOLMA OLAYI VE ATALAY FİLİZ

Daha lise yıllarından itibaren çok ciddi anlamda şizofrenik tavırlar sergileyen Atalay Filiz, Paris’e giderek okumaya başlamıştır ve hayatını değiştiren ilk olaylar burada yaşanmaya başlamıştır. Olga Seregina isimli bir bayan ile zaman içerisinde okul hayatında ilişki kurmaya başlayan Atalay Filiz, bu süreç içerisinde de farklı tavırları ile dikkat çekmiştir.

Nitekim zaman içerisinde yakın ilişkiler içerisinde olduğu Olga Seregina ortadan kaybolmuştur. Baş şüpheli olarak ise Atalay Filiz sorgulanmıştır.

HAKKINDAKİ CİNAYET SUÇLAMALARI

Zaman içerisinde birçok farklı cinayetin suçlularının başlarından birisi olarak çok fazla cinayete ismi karışmıştır. Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetleri için baş şüpheli olarak çok uzun bir süre polis tarafından sorgulanmış ve aynı zamanda baş şüpheli olarak gözaltında tutulmuştur. Bu şekilde uluslararası gündemde kalmıştır.

Zaman içerisinde Ankara’da da Fatma Kayıkçı cinayetine adı karışmıştır. Paris’te ki olayların ardından ülkemizde de kendisi ile alakalı olarak çeşitli problemler ortaya çıkmış ve nitekim Ankara’da işlenen Fatma Kayıkçı cinayeti nedeni ile zaman içerisinde aranma listesinin baş isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekmiştir.

HAZİRAN 2016 TARİHİNDE YAKALANMIŞTIR

Atalay Filiz, adının yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere tamı tamına 3 ayrı cinayetin bir numaralı isimlerinden birisi olarak geçmesi zaten ülkemiz gündeminde uzun süre yer aldı. Nitekim Fatma Kayıkçı cinayetinin ardından 19 Eylül 2013 tarihi itibari ile Atalay Filiz için aranma başlanmıştır. Bu süreç içerisinde Filiz, çok profesyonel kaçış planları ile birlikte Endonezya’ya dahi kaçmıştır.

12 Haziran 2016 tarihi itibari ile yakalanan Atalay Filiz, ülkemiz mahkemelerinde yargılanmaya başlamıştır. Atalay Filiz, hali hazırda Silivri Cezaevi bünyesinde cezasını çekmektedir.

Atalay Filiz Foto Galeri

Atalay Filiz Hakkında

  • Atalay Filiz, 02 Haziran 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Son derece zeki bir kişilik olmasına ve başarılı bir eğitim hayatı içerisinde yer almasına rağmen şizofrenik tavırları ile nam salmıştır. Zaman içerisinde Fransa'da ve ülkemizde Ankara'da işlenen cinayetlerin başrolü olmuş ve seri katil olarak anılmaya başlanmıştır.

Benzer Biyografiler

Burcu Başoğlu Kimdir?
Burcu Başoğlu
Genel
Sarp Kuray
Sarp Kuray
Genel
Lider Şahin
Ünlü
Feyza Aktan Kimdir?
Feyza Aktan
Genel
Mehmet Durakoğlu
Mehmet Durakoğlu
Genel
Sedat Doğan Kimdir?
Sedat Doğan
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir