İlgini çekebilir

Ricardo Quaresma kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.02.2017 11:32
Fırat Çakıroğlu Kimdir?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir ?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Biyografisi

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 1 Ocak 1991 tarihinde Konya’nın Akşehir bölgesinde dünyaya gelmiş isimlerden birisidir. Çok küçük yaşlarından itibaren ailesinden de gelen bir ülkücü kanına sahip olan ve kısa bir zaman dilimi içerisinde genç yaşlarında Ülkü Ocakları’nda yer alan Çakıroğlu, eğitim hayatında da başarılı bir şekilde ilerlemiştir.

Çakıroğlu, başarı ile geçen eğitim hayatı içerisinde siyasi davasının da peşinden her zaman gitmiştir. Nitekim lise hayatının ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü kazanarak kısa süre içerisinde İzmir’de yükseköğretim hayatına başlamıştır ve bu anlamda ön plana çıkmıştır.

EGE ÜNİVERSİTESİNDE KAVGADA HAYATINI KAYBETTİ

Başarılı bir şekilde eğitim hayatını devam ettirdiği süre içerisinde üniversite hayatında da ülkücü davasının peşinden yasalara saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde giden Fırat Yılmaz Çakıroğlu, hiç olmadık bir olay ile ülkemizin gündemine oturmuştur.

20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi içerisinde öğrenciler arasında çıkan çok ciddi boyutlu bir kavga içerisinde yer alan Fırat Çakıroğlu, 7 kişinin yaralanmış olduğu bu kavga sonrasında hayatını kaybederek ne yazık ki ülkemizin gündemine hiç olmadık bir şekilde gelmiştir.

NEDEN ÖLDÜĞÜ HALA ARAŞTIRILIYOR

Çıkan kavganın nedenleri henüz araştırılıyor ve süreç çeşitli davalar yürütülerek devam ediyor ancak Fırat Çakıroğlu’nun ölümü üzerinde birçok farklı iddia söz konusudur. Araştırmalar, henüz ölüm nedenini doğrulayamasada yakın bir zaman dilimi içerisinde davanın sonuçlanması da beklenen gelişmeler arasındadır.

İSMİ ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE YAŞATILIYOR

Fırat Çakıroğlu ismi, zaman içerisinde ülkemizin en çok konuştuğu isimlerden birisi oldu ki tüm Türkiye, bu genç ismin hazin ölümünü üzüntüyle karşıladı. Fırat Çakıroğlu ismi, çeşitli şehirlerde çeşitli merkezlere verilerek yaşatılıyor.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Foto Galeri

Benzer Biyografiler

Fehriye Erdal Kimdir?
Fehriye Erdal
Genel
Levent Nazifoğlu Biyografi
Levent Nazifoğlu
Genel Sporcu
Özge Sabuncu Kimdir?
Özge Sabuncu
Genel
Burcu Başoğlu Kimdir?
Burcu Başoğlu
Genel
Lider Şahin
Ünlü
Feyza Aktan Kimdir?
Feyza Aktan
Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir