Ecem Uzun Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.10.2016 14:04

Ecem Uzun Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ecem Uzun
Yaşı
:
24 (17.06.1992)
Boyu
:
1.53 cm
Kilosu
:
44 cm
Burcu
:
İkizler
Göz Rengi
:
Kahverengi

Ecem Uzun Kimdir ?

17 Haziran 1992 senesinde İstanbul’un Sarıyer İlçesinde doğan oyuncu 1,53 cm boya ve 44 kilogram ağırlığa sahiptir. İkizler burcu olan oyuncunun göz rengi ise kahverengi.  Daha sekiz yaşındayken tiyatro ile mesleki serüvenine atılmış oldu. Sekiz yaşında Sarıyer Belediye Tiyatrosu ile tiyatro eğitimine başlamış bu esnasında aynı kuruluşun tiyatro oyunlarında rol almıştır. İlköğrenimini de yine Sarıyer’de okuyan ünlü oyuncu, buradan mezun olduktan sonra lise öğrenimi için Hüseyin Kalkavan okuluna gitti. Buradan da başarıyla mezun olan genç ve güzel oyuncu lisans eğitimi için tam da istediği ve hayli olan meslek için  Kadir Has Üniversitesi’nde Tiyatro Bölümü’ne girdi.

Oyunculuk kariyerinde televizyonlarda ilk olarak film ve dizilerden önce Ülker reklamında oynayarak boy gösterdi. Sonrasında ismini ilk duyurduğu Aliye dizisindeki Gülsüm rolü geldi. Sanem Çelik ve Nejat İşler’in başrolünü üstlendiği Aliye dizisindeki bu rolü ile televizyon izleyicilerinin gönlünü kazanmış oldu. Dram türündeki Aliye dizisinde, iki çocuğu arasında kalmış genç ve güzel bir kadının dramı ve hayatla mücadelesi anlatılmaktaydı. Kariyerine böylesi bir dram dizisinde başlamış olması önündeki kariyer basamaklarını hızla tırmanabilmesi için olumlu olmuştur.  Aliye dizisindeki rolünden sonra Geniş Zamanlar dizisinde Zuhal Olcay ile oynama şansını bulmuş oldu. Geniş Zamanlar’daki Bilge karakterine can veren oyuncunun, bu dizideki rolü ile kendisini ispatladığı kabul edilmektedir.  Sonraki macerası 2007-2008 yılları arasında sadece dokuz bölümlük macerası ile kısa ömürlü bir dizi olan Gönül Salıncağı isimli dizide ufak bir rol almış oldu.

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam eden güzel ve sempatik oyuncu, sonrasında ise 2010 senesindeki Küçük Sırlar ’da yer aldı. Sinem Kobal ve Burak Özçivit gibi ünlü isimlerin de yer aldığı 2010 senedinde yayın hayatına başlayan Küçük Sırlar dizisinde Meriç rolü ile göz dolduran oyunculuk performansı gönülleri bir kez daha fethetti.

Ecem Uzun kimdir?” denildiğinde son zamanlarda; dizi kariyerinden sonra ise sinema dünyasında boy gösteren oyuncu olarak tanınmaya başladığı söylenebilir. 2016 yapımlı usta yönetmen Reha Erdem’in yazıp yönettiği Koca Dünya isimli filmde yer aldı. Koca Dünya isimli filmde Zuhal karakterini canlandıran oyuncu Berke Karaer ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

2016 yılındaki bir diğer film projesi ile uluslararası alana da açılmış olan oyuncu Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği dram türündeki Tereddüt isimli filmde de rol almıştır. Tereddüt uluslararası film festivallerinde de gösterime girmiş böylece ününü Türkiye dışına taşırmayı da başarmıştır.

Henüz oyunculuk kariyerinin çok başında olmasına rağmen pek çok önemli dizide ve filmde yer alması gösteriyor ki, aha uzun yıllar ekranlarda ve tiyatro alanında boy göstermeye devam edecektir. 

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Aşk Yalanı Sever
  • 2010 - Küçük Sırlar
  • 2009 - Ah Kalbim
  • 2008 - Pulsar
  • 2007 - Gönül Salıncağı
  • 2006 - Geniş Zamanlar
  • 2004 - Aliye
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)