İlgini çekebilir

Ufuk Bayraktar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 11:36
Gürsel Baran Kimdir?

Gürsel Baran Kimdir ?

Gürsel Baran Biyografisi

Gürsel Baran, 1960 yılında Siirt şehrinde dünyaya gelmiştir. Memur bir babanın evladı olarak dünyaya gelen Baran, 1962 yılında babasının görev ataması nedeni ile Ankara şehrine taşınmıştır ve eğitim hayatının sonuna kadar bu şehirde yaşamıştır. Gürsel Baran, küçük yaşlarından itibaren girişimciliği ve zekiliği ile dikkatleri üzerine çeken bir isimdi.

Ankara Ulus Teknik Lisesi’ni başarılı bir şekilde bitirerek buradan mezun olmayı başaran Baran, kısa bir zaman dilimi içerisinde ticaret hayatına atılarak bu anlamda kendisi ve ailesi için çok ciddi anlamda girişimlerde bulundu.

İNŞAAT VE BOYA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GİRDİ

Gürsel Baran, girişimci kişiliği ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde çok farklı alanlarda hizmet sektörüne katkıda bulundu. Okulunun ardından inşaat ve boya malzemeleri sektöründe bir firma kurarak aktif bir şekilde hizmet vermeye başlayan Baran, sektöründe kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratmayı başardı.

1999 YILINDA ANKARA TİCARET ODASI MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Kısa bir zaman dilimi içerisinde ticari hayatındaki başarısını birçok farklı alanda da gösteren Baran, 1999 yılında Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevi için seçildi ve tamı tamına 4 dönem boyunca bu görevi başarılı bir şekilde yöneterek ATO için çeşitli ve önemli projelerin altına başarılı bir şekilde imza atmayı başardı.

Meclis üyeliği boyunca farklı başkanlar gören ve bu süreç içerisinde yönetim kadrolarının en büyük destekçisi olan Gürsel Baran, zaman içerisinde bu görev için bizzat başkan adayı olmayı düşünüyordu.

2016 İTİBARİYLE YENİ ATO BAŞKANI SEÇİLDİ

2016 yılı itibari ile Ankara Ticaret Odası Başkanlık Seçimleri için resmi gazetede ilanlar yayınlandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e karşı aday olarak kısa zaman içerisinde icraatlarını sundu.

Seçimler sonrasında 1999 yılından beri sürdürmekte olduğu meclis üyeliğinin ardından ATO Başkanı olmayı başardı ve kariyeri için yepyeni bir sayfa açtı.

Gürsel Baran Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Nusret Gökçe
Nusret Gökçe
İş Adamı
Berk Suyabatmaz Kimdir?
Berk Suyabatmaz
İş Adamı
Avram Habib Kimdir?
Avram Habib
İş Adamı
Mehmet Salih Tatlıcı Kimdir?
Mehmet Salih Tatlıcı
İş Adamı
Hamdi Ulukaya Nereli?
Hamdi Ulukaya
İş Adamı
Alp Yalman
Alp Yalman
İş Adamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.