İlgini çekebilir

Tolga Tecer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.07.2017 23:06
Goncagül Sunar Kimdir?

Goncagül Sunar Kimdir ?

Goncagül Sunar Biyografisi

Başarılı oyuncu Goncagül Sunar 17 Eylül 1970 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Televizyon ekranlarında 1992 senesinde Mahallenin Muhtarları dizisi ile görülmeye başlamış ve burada oynadığı Fadime’nin arkadaşı Goncagül rolü ile büyük başarı sağlamıştır. Dizilerde canlandırdığı karakterler gereği yaşı küçük görünmektedir ve fiziksel özellikleri de oynadığı karakterlerde ünlü oyuncuya büyük kolaylık sağlamıştır.

Goncagül Sunar kimdir? Başarılı ve güzel oyuncu; dizi, tiyatro ve film oyuncusu aynı zamanda da müzisyendir. Goncagül Sunar klasik gitar çalmaktadır ve halk müziği-rock müzik tarzında bir albüm hazırlamıştır. Oyuncunun eşinin adı Marsel Zalma Musevidir ve çiftin Aksel adında bir çocukları vardır. Oyuncu evliliğini 40 yaşında yapmış ve çocuk sahibi olduktan sonra kısa süreli olarak ekranlara ara vermiştir.

Goncagül Sunar Etkin Yılları

Goncagül Sunar Mahallenin Muhtarları dizisinden sonra Asmalı Konak'ta hayat verdiği hizmetçi Hayriye rolüyle ve ardından gelen Çemberimde Gül Oya dizisindeki Canan karakteriyle ekranların alışılan yüzü olmuş ve Türk halkı tarafından benimsenen bir yıldız olmuştur. Goncagül Sunar'ın oyunculuk ve tiyatro hayatına başlangıcı ise 1991 yılında Şahika Tekand ve Studio Oyuncuları sanat topluluğu ile olmuştur. Sanat hayatı boyunca Çağan Irmak gibi ünlü yönetmenlerle de çalışmıştır. Oyuncunun en son rol oynadığı dizi 2008 yılında Kanal D de ekrana gelen Yol Arkadaşım dizisinde Rukiye Elmastaş karakteri ile olmuştur. Oyuncu Goncagül Sunar 2004 yılında rol aldığı Çemberimde Gül Oya dizisi için içinde bulunduğu en güzel proje olduğunu dile getir, bu dizide Canan Cansev karakterinin kendisi için çok özel olduğunu ifade etmektedir.

Rol Aldığı Yapımlar

Goncagül Sunar sanat hayatı boyunca çok sayıda önemli yapımda rol almıştır. 1992 senesinde Mahallenin Muhtarları dizisinde Goncagül karakteri, 1994 senesinde Küçük Bey dizisi konuk oyuncu olarak, 1999 senesinde Günaydın İstanbul dizisinde Kardeş karakterinde, 2000 senesinde Abuzer Kadayıf filminde manken rolünde, 2002 senesinde Asmalı Konak dizisinde Hayriye Soylu karakterinde, 2003 senesinde Asmalı Konak Hayat filminde Hayriye Soylu karakterinde, 2004 senesinde Çemberimde Gül Oya dizisinde Canan Cansev karakterinde, 2005 senesinde Güz Yangını dizisinde Zülal karakterinde, 2005 senesinde O Şimdi Mahkum filminde Mine karakterinde, 2005 senesinde Döngel Karhanesinde Gülsüm karakterinde, 2006 senesinde Fırtına filminde İklim karakterinde, 2006 senesinde Ah İstanbul Yağmur filminde konuk oyuncu olarak, 2006 senesinde Ona Melek Deme filminde Nejla karakterinde, 2007 senesinde Tatlı İntikam dizisinde Arife karakterinde, 2007 senesinde Güzel Günler filminde Şükriye karakterinde oynamıştır. Ayrıca 2007 senesinde Çemberin Dışında filminde konuk oyuncu olarak, 2008 senesinde Issız Adam filminde konuk oyuncu olarak, 2008 senesinde Gökten Üç Elma Düştü fiminde Yıldız karakterinde, 2008 filminde Yol Arkadaşım dizisinde rol almıştır.

Rüya Dizisi Kadrosunda

2017 yılının yaz sezonunda ise yeni bir dizi projesinde rol alan Goncagül Sunar, Show TV'de yayınlanan ve baş rollerde Özge Özder, Ceyhun Mengiroğlu ve Hazal Filiz Küçükköse'nin yer aldığı Rüya dizisi kadrosuna dahil olmuştur.

Goncagül Sunar Rüya dizisinde Vuslat karakteri ile ekrana gelmiştir.

Özge Özder Kimdir, Ceyhun Mengiroğlu KimdirHazal Filiz Küçükköse Kimdir

Goncagül Sunar İnstagram adresi : instagram.com/goncagulsunar/

Goncagül Sunar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Rüya
 • Hayat Şarkısı
 • Kaderimin Yazıldığı Gün
 • Uzaklarda Arama
 • Her Şey Mümkün
 • Salih Kuşu
 • Umutsuz Ev Kadınları
 • İbret-i Ailem
 • Mutlu Aile Defteri
 • Tatlı İntikam
 • Güzel Günler
 • Mahallenin Muhtarları

Benzer Biyografiler

Özge Sezince Kimdir?
Özge Sezince
Oyuncu
Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?
Hazal Filiz Küçükköse
Oyuncu
Ceyhun Mengiroğlu Kimdir?
Ceyhun Mengiroğlu
Oyuncu
Funda Bostanlık Kimdir?
Funda Bostanlık
Oyuncu
Ulaş Tuna Astepe Kimdir?
Ulaş Tuna Astepe
Oyuncu
Devrim Özkan Kimdir?
Devrim Özkan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.