Funda Bostanlık Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.07.2017 09:57

Funda Bostanlık Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Funda Bostanlık
Yaşı
:
32 (18 Temmuz 1985)
Memleket
:
Almanya doğumlu
Meslek
:
Oyuncu
Sevgilisi
:
Yok
Göz Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.70 cm
Kilo
:
54 kg
Eğitim
:
Arturo Schauspielschule Konservatuar Eğitimi

Funda Bostanlık Kimdir ?

Son zamanların dikkat çeken isimlerinden biri olan güzel oyuncu Funda Bostanlık kimdir? 1985 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini de Almanya'da tamamlayan başarılı oyuncu, burada Arturo Schauspielschule Konservatuar bölümünde eğitim almıştır. 

Türkiye'ye döndükten sonra çeşitli yapımlarla karşımıza çıkan ve oyunculuk kariyerinde her geçen gün ilerleme kaydetmiştir. İlk oyunculuk deneyimini oynadığı bir kısa filmle gerçekleştirmiştir. 2014 yılında gösterilen Son Merhaba adlı kısa filmde rol alan Funda Bostanlık, bu filmde Bahar karakterini canlandırmıştır.

Funda Bostanlık İlk Dizisi: Filinta

TV karşısına ise ilk olarak TRT ekranının sevilen dizisi Filinta ile çıkan oyuncu, bu dizide canlandırdığı Sabiha karakteri ile tanınmıştır. 

Filinta dizisinden sonra yıldızı daha da parlayan Funda Bostanlık, bunun yanı sıra Zeyrek ile Çeyrek,Hangimiz Sevmedik gibi sevilen dizilerde de rol almıştır.

İki Sinema Filminde Oynadı

Dizilerin yanı sıra Sinema sektöründe de yol kat eden Bostanlık, oyunculuk kariyerine bir kısa filmin yanı sıra iki tane de uzun metraj sinema filmi sığdırmıştır. Cinayet-i Aşk ve Hasret Bitti filmleri Funda Bostanlık'ın rol aldığı filmlerdir.

Rüya Dizisi Yıldız Rolü

Güzel oyuncu, 2017 yaz sezonunda Show TV'de izleyicisi ile buluşan Rüya adlı dizide rol almaya başlamıştır. Yıldız rolü ile ekrana geldiği Rüya dizisi kadrosunda Ceyhun Mengiroğlu, Hazal Filiz Küçükköse, Özge Özder gibi isimler de rol almıştır.

Rüya Dizisi Oyuncuları:Ceyhun Mengiroğlu Kimdir, Hazal Filiz Küçükköse Kimdir, Özge Özder Kimdir

İnstagram Adresi: instagram.com/fundabostanlikofficial/

Yer Aldığı Projeler

  • Rüya
  • Hangimiz Sevmedik
  • Hasret Bitti
  • Cinayet-i Aşk
  • Zeyrek ile Çeyrek
  • Son Çıkış
  • Filinta
  • Son Merhaba
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)