İlgini çekebilir

Alina Boz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 10:24
Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?

Hazal Filiz Küçükköse Kimdir ?

Hazal Filiz Küçükköse Biyografisi

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 yılında Mersin’de doğmuştur. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde ilk üniversitesinde eğitim görmüştür. Fakat burada üçüncü sınıfta üniversiteyi yarım bırakmıştır. Sonrasında da tekrar sınava girerek Ankara Üniversitesi Kimya bölümünü kazanmıştır. Burada hali hazırda üniversite öğrencisi olarak devam ettirmektedir. Fakat bunun yanı sıra oyunculuk da yapan Hazal Filiz Küçükköse , yoğun bir şekilde dizi çalışmalarını devam ettirmektedir.

Özel oyunculuk eğitimi alan Hazal Filiz Küçükköse, bunun yanı sıra modellik alanında da ilerlemiştir. Modellik ile oyunculuğu bağdaştıran başarılı oyuncu bu ikisini beraber yürütmüştür. Almış olduğu eğitimler sonrasında ilk defa televizyon dizisinde oyuncu olarak kendini gösterme şansını elde eden Hazal Filiz Küçükköse ilk oyunculuk deneyimini ise Deniz Yıldızı isimli dizi ile yapmaya başlamıştır. Burada güzel bir oyunculuk gösterdikten sonra farklı projelerden de teklif almıştır. 

Hazal Filiz Küçükköse Dizileri

Hazal Filiz Küçükköse'nin ilk dizi kariyeri Deniz Yıldızı ile başlamıştır. Bu dizide başarılı bir profil sergilemesinden ötürü şöhret kapıları da kendisine yavaş yavaş açılmaya başladı. Devamında ise birden fazla dizi teklifleri aldı. 2011 yılında oynamış olduğu Beni Affet dizisinde Leyla isimli karaktere can vermiştir. Bu dizide de televizyon karşısındaki kişilerin beğenisini kazanmıştır. Seneler içinde farklı dizilerde farklı karakterleri canlandırarak günümüze kadar oyunculuk kariyerini geliştirerek karşımıza çıkmıştır.

Kara Sevda Dizisi Zeynep Soydere Karakteri

Hazal Filiz Küçükköse 2015 yılında başlayan ve günümüzde de devam Kara Sevda dizisinde Zeynep Soydere isimli karakteri canlandırmaktadır. Burada Tarık ile Kemal’in kız kardeşi olan hırslı ve akıllı bir kızı canlandıran Küçükköse, dizinin ilk sezonunda Ozan karakteri ile evlenmiştir.

2016 senesinde MGD 22. Altın Objektif Ödülleri’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Başarısının seneler içerisinde artarak devam etmesi neticesinde bu ödülü almaya hak kazanan başarılı isim ilerleyen zamanlarda da bu başarısını katlayarak artacağa benziyor. Güzel fiziği ve başarılı oyunculuğu ile gerek sosyal medyada gerekse de medyada adından sürekli olarak söz ettirmektedir.

Hazal Filiz Küçükköse Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Rüya
 • 2015 - Kara Sevda
 • 2014 - Günahkar
 • 2012 - Uçurum
 • 2012 - Ustura Kemal
 • 2011 - Beni Affet
 • 2011 - Kalbim Seni Seçti
 • 2009 - Deniz Yıldızı

Benzer Biyografiler

Atilla Saral Kimdir?
Atilla Saral
Oyuncu
Ali Burak Ceylan Kimdir?
Ali Burak Ceylan
Oyuncu
Özge Sezince Kimdir?
Özge Sezince
Oyuncu
Ceyhun Mengiroğlu Kimdir?
Ceyhun Mengiroğlu
Oyuncu
Çağla Demir Kimdir?
Çağla Demir
Oyuncu
Orhan Güner Kimdir?
Orhan Güner
Oyuncu

2 Yorum

 1. Ahmed kino

  13 Ağustos 2016 at 14:13

  Bizde sizi seviyoruz

  Reply
 2. Kemal

  25 Haziran 2016 at 03:42

  Salam hepinizi coh svurum

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.