Ergun Babahan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:15

Ergun Babahan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ergun Babahan
Yaşı
:
56 (1 Ocak 1960)
Meslek
:
Gazeteci
Memleket
:
İzmir
M.Durum
:
Sunay Babahan ile evli

Ergun Babahan Kimdir ?

Gazeteci Ergun Babahan 1960 İzmir doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ergun Babahan, sonrasında ise Stanford ve Maryland Üniversitelerinde eğitim almıştır.

Gazetecilik kariyeri ilk olarak İzmir Yeni Asır Gazetesi'nde başlayan Ergun Babahan, sonrasında da Sabah Gazetesi'nin yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmen yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştığı bir diğer gazete de Yeni Bin Yıl Gazetesi'dir. Ergun Babahan, Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Star Gazetesi Köşe Yazarlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptığı sırada, önce Devlet Bahçeli aleyhine yazdığı yazı, sonrasında ise sosyal medyada Fethullah Gülen ve Cemaate yönelik yorumları nedeniyle tepki görmüş, bu nedenle 2012 yılında işine son verilmiştir.

Ergun Babahan köşe yazarlığı yaparken yine aynı şekilde tepki çeken yazıları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle, sert eleştiriler almış, Sabah ve Today's Zaman gazetelerindeki işinden atılarak basından uzaklaştırılmıştır. 

Ergun Babahan Tepki Çeken Tweet 'leri

  • "Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu henüz başlangıç!"
  • "Cemaatle başladı, Kürtlere döndü, sonra sıra CHP'lilere gelecek"
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)