Ömür Varol Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:15

Ömür Varol Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ömür Varol
Memleket
:
Bingöl
Meslek
:
Gazeteci, sunucu
Yaşı
:
41 (27 Kasım 1975)
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Eğitimi
:
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV- Sinema
Boyu
:
1.71 cm
Kilo
:
80 kg
M.Durum
:
Evli

Ömür Varol Kimdir ?

1975 Bingöl doğumlu olan gazeteci ve TV sunucusu Ömür Varol İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV- Sinema bölümü mezunudur. Evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Meslek hayatına ilk olarak 1992 yılında TRT kanalında haber merkezi bünyesinde yaptığı staj ile başlayan Ömür Varol, bir sene sonrasında ise Kanal 6'da muhabirlik ile mesleğe devam etmiştir. 

1996 senesinde Show TV'ye geçiş yapan Ömür Varol burada ünlü haber spikeri Reha Muhtar'ın ekibine dahil olmuş, ilerleyen yıllarda ise haber müdürlüğüne terfi etmiştir. Show TV'den sonra Fox TV kanalına geçiş yapan ve burada da haber müdürü olarak görev alan Ömür Varol, ayrıca Fox TV'de magazin programı hazırlayıp sunmuştur. 

Daha sonra magazin programlarındaki yükselişi nedeniyle daha çok magazin haberciliğine ağırlık veren Ömür Varol, "Bizden Kaçmaz" adlı magazin programının da sunuculuğunu üstlenmiştir. Bir dönem ATV'de yayınlanan "Elin Oğlu" isimli programı Sinan Çalışkanoğlu ile beraber sunan Ömür Varol şimdilerde ise "Söylemezsem Olmaz" adlı sabah kuşağı magazin programında sunuculuk yapmaktadır.

Yer Aldığı Projeler

  • Söylemezsem Olmaz
  • Elin Oğlu
  • Bizden Kaçmaz
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Ömür Varol için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)