İlgini çekebilir

Esra Sönmezer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:15
Ömür Varol

Ömür Varol Kimdir ?

Ömür Varol Biyografisi

1975 Bingöl doğumlu olan gazeteci ve TV sunucusu Ömür Varol İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV- Sinema bölümü mezunudur. Evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Meslek hayatına ilk olarak 1992 yılında TRT kanalında haber merkezi bünyesinde yaptığı staj ile başlayan Ömür Varol, bir sene sonrasında ise Kanal 6'da muhabirlik ile mesleğe devam etmiştir. 

1996 senesinde Show TV'ye geçiş yapan Ömür Varol burada ünlü haber spikeri Reha Muhtar'ın ekibine dahil olmuş, ilerleyen yıllarda ise haber müdürlüğüne terfi etmiştir. Show TV'den sonra Fox TV kanalına geçiş yapan ve burada da haber müdürü olarak görev alan Ömür Varol, ayrıca Fox TV'de magazin programı hazırlayıp sunmuştur. 

Daha sonra magazin programlarındaki yükselişi nedeniyle daha çok magazin haberciliğine ağırlık veren Ömür Varol, "Bizden Kaçmaz" adlı magazin programının da sunuculuğunu üstlenmiştir. Bir dönem ATV'de yayınlanan "Elin Oğlu" isimli programı Sinan Çalışkanoğlu ile beraber sunan Ömür Varol şimdilerde ise "Söylemezsem Olmaz" adlı sabah kuşağı magazin programında sunuculuk yapmaktadır.

Ömür Varol Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Cihan Aktaş
Cihan Aktaş
Gazeteci
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
İlnur Çevik
İlnur Çevik
Gazeteci
Fikret Bila
Fikret Bila
Gazeteci
Bircan İpek (Söylemezsem Olmaz Bircan İpek) Vikipedi
Bircan İpek
Sunucu
Canan Danyıldız
Canan Danyıldız
Gazeteci

1 Yorum

  1. Mustafa Koyuncu

    14 Aralık 2016 at 14:04

    Sayın meslektaşım Ömür Varol bey 45 yıldır Hollanda’dayım 38 yıldır basın yayın mensubuyum memleketim Denizli. Bunu size yazmamın sebebi Nihat Doğan’la yaptığınız proğramlarla ilgili cok sayıda halkımız sivil toplum kuruluşları ekseriyetle bayanlar tebki gösteriyorlar sizin proğramlarınızda Nihat Doğan’ı görünce başka kanala gectiklerini bu tebkilerini sizlere yamamı defalarca dile getirdile bende görmek acısından sizin proğlamlarınızdan birini izledim kusura bakmayın facebook’dada paylaymişlar kusura bakmayın her kesim Haleple ilgili ağladığına tiyotro diyor. Cünkü Nihat Doğan ciddiyetini kaybetmiş gibi görünüyor halk rahatsız bilgilerinize sunarım saygı ve selamlar işlerinizde başarılar dilerim. Mümkünse Beni bilgilendirmennizi bir acıklama yazmanızı bekliyorum.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.