İlgini çekebilir

Timur Acar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.10.2017 20:53
Emre Öztürk Kimdir?

Emre Öztürk Kimdir ?

Emre Öztürk Biyografisi

Emre Öztürk, 8 Ocak 1993 tarihinde Kocaeli'nde dünyaya gelmiştir ve 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. Yüzme sporu ile tanışması eniştesi ve ailesinde geçmiş yıllarda farklı profesyonel kulüp ve takımlarda spor yapan aile büyükleri tarafından olmuştur. Emre'den 1 yaş büyük olan abisi Enes Öztürk, İstanbul komiseridir. Kendinden küçük olan kardeşi ise tıpkı abisinin izinden gitmeye başlamış ve boks sporunda 56 kiloda Türkiye Şampiyonu olmuş Oğuzhan Öztürk'tür.

Emre Öztürk, yüzme sporuna 2000'li yılların başında başlamış ve geçen 17 yıllık süre zarfında 26 Türkiye şampiyonluğu 3 Avrupa şampiyonluğunu ve 3 balkan 1 tane üniversite şampiyonasında 3.lük ile yüzme sporunda idol olmuştur. 17 yıl geçen süre zarfında sporcumuz Emre Öztürk, sadece 2 takım değiştirmiş ve şu anda 2. Kulübü olan Fenerbahçe kulübünde kulaç atmaya devam etmektedir.

Sporcu, 10 yıllık profesyonel yüzme hayatında birçok ülkede yarışmış ve birçok başarı ile yurda dönmüştür. 2013 yılında İspanya'da 135 yüzücü arasında sadece 1 salise ile Rus yüzücü Evgeny Drattsev'in arkasından 2. olmuştur. Aynı zamanda her yıl İstanbul'da düzenlenen Boğaziçi kıtalar arası yarışta 1900 kişi 52 ülke arasında kürsüye çıkmıştır.

Emre Öztürk, geçtiğimiz haftalarda güney Afrika'daki Avrupa Şampiyonası'nda dünya şampiyonası barajını geçmiş ve 2018 de düzenlenecek olan kanada dünya şampiyonası yarışlarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır. Bu başarısını kendisine her zaman destek olan kız arkadaşı Esin Pak'a armağan etmiştir. 10 yaşından beri havuzlarda günde 5 saat antreman yapan milli yüzücü Emre Öztürk, başarılarının sırrını çok çalışmaya ve kendini bu yolda motive etme ve hırslı olmasına bağlamaktadır. Aynı zamanda sporcumuz 2020 olimpiyat oyunlarına hazırlıklarını devam ettirmektedir.

Emre Öztürk Foto Galeri

Emre Öztürk Hakkında

  • 1993 doğumlu Milli Takım Yüzücüsü.
  • Fenerbahçe Spor Kulübü Erkek Yüzme Takımı Sporcusu.

Benzer Biyografiler

İsmail Demiriz
Sporcu
Ufuk Ceylan
Ufuk Ceylan
Sporcu
Önder Turacı
Önder Turacı
Sporcu
Ali Sami Yen
Ali Sami Yen
Sporcu
Pınar Saka ( Survivor 2017 Pınar )
Pınar Saka
Sporcu
Ömer Kaya
Ömer Kaya
Sporcu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir