İlgini çekebilir

İdil Fırat kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20
Ahmet Bulut Biyografi

Ahmet Bulut Kimdir ?

Ahmet Bulut Biyografisi

Futbolcu menajeri olarak isim yapmış ve önemli futbolcuların menajerliğinde bulunmuş olan ve aslen kendisi de futbolun içerisinden yetişmiş bir isim olan Ahmet Bulut, 1969 Adana ilinde dünyaya gelmiştir. Daha doğumundan hemen sonra bir yaşında geldiğinde ailesiyle birlikte Almanya'ya göç etmiş ve orada yaşamaya başlamıştır. Buraya yerleşmek durumunda kalan Ahmet Bulut, eğitimini de Almanya’da görmüştür. 18 yaşından itibaren kariyerini futboldan yana çevirmiş ve futbolda isim yapmaya karar vermiş, bunun üzerine Almanya'nın Villingen takımında kaleci olarak profesyonel bir şekilde futbol camiasındaki hayatına adım atmıştır.

İki senelik kalecilik kariyerinden sonra ise 20 yaşına bastığında İsviçre'nin Brüttisellen takımına transfer olmuş ve oradan da Galatasaray'a transfer olarak Türkiye kariyerine başlangıç yapmıştır. İki yıl da Galatasaray'da forma giydikten sonra Zeytinburnuspor'a transfer olmuş uzun yıllar burada profesyonel futbol kariyerine devam etmiştir.  Ahmet Bulut, burada 1998 yılına kadar görev yapmıştır. İsviçre'ye geri dönme kararı almış ancak fazla zaman geçmeden tekrar Türkiye'ye dönerek, Ağrıspor'da forma giymiştir. 

Galatasaray'da lig şampiyonluğu ve Türkiye kupası sahibi olmuştur. Ahmet Bulut, Galatasaray’da oynadığı esnada takvimler 1993 senesini gösteriyorken Türkiye'den ilk şampiyonlar ligine katılan takım olan Galatasaray'ın kadrosunda bulunmayı başarmıştır. Zeytinburnu'nda da bulunduğu 2. ligin şampiyonluğu görmüş olan Bulut,  Ağrıspor'da şampiyon olup, Play-Off'lara da katılmıştır. Aktif olarak futbol hayatını 31 yaşında sonlandırmış ancak spor ile ilgisi devam etmekte olan Ahmet Bulut daha çok jogging ve tenis ile ilgilendiğini belirtmektedir.  

Ahmet Bulut 2001 yılı itibariyle aktif menajerlik hayatına adım atmıştır. İlk olarak daha öncesinde Galatasaray’dan tanıdığı ve arkadaşı olan Okan Buruk ve Emre Belözoğlu’nun menajerliğini yapmış olup, bu süreçten itibaren aktif ve profesyonel olarak menajerlik hayatına başlamış ve resmi olarak futbol menajeri olarak anılmaya başlamıştır. Çalıştığı bu iki ismi İnter’e göndermesi ile birlikte menajerlik kariyerine hızlı ve başarılı bir başlangıç yapmıştır. Sonrasında Fatih Terim’i Mallorca’ya gönderip, kısa süre içerisinde de Alpay Özalan, Hakan Ünsal, Ahmet Dursun ve Rüştü Reçber gibi pek çok profesyonel futbolcunun menajerliğini de yürütmüştür.

Ahmet Bulut’un ismi dünyanın başarılı menajerleri arasında anılmaya başlanmıştır. Jorge Mendes ve Fali Ramadani gibi dünyaca tanınan menajerlerden birisi de Ahmet Bulut olarak kabul edilmektedir. İlerleyen dönemlerde kendisi tek başına başlattığı bu menajerlik hizmetini yine kendi bünyesinde sektörleştirerek bir ekip haline getirmiş ve tüm dünya çapında altmıştan fazla futbolcunun menajerlik hizmetini yürüten bir kuruluşun da başında işlerini yürütmeye devam ettirmektedir.

Genelde para sahipleri kulüpler olduğundan kulüplerin hak savunuculuğu daha fazla yapılıyor iken, Ahmet Bulut kulüpleri değil futbolcuları koruyan onların hakkını savunmayı amaç edinmiş kişiliğiyle ününü artırmıştır. EN son Arda Turan’a menajerlik yapması ile ismini daha geniş kitlelerin duyması ve tanıması mümkün hale gelmiştir.

Ahmet Bulut Foto Galeri

Menajerlik Yaptığı Bazı Futbolcular

  • Arda Turan
  • Okan Buruk
  • Rüştü Reçber
  • Alpay Özalan
  • Ahmet Dursun
  • Hakan Ünsal
  • Emre Belözoğlu

Benzer Biyografiler

Emre Öztürk Kimdir?
Emre Öztürk
Sporcu
İsmail Demiriz
Sporcu
İbrahim Kutluay
İbrahim Kutluay
Sporcu
Pınar Saka ( Survivor 2017 Pınar )
Pınar Saka
Sporcu
Serhat Akın
Serhat Akın
Sporcu
Sabriye Şengül ( Survivor 2017 Sabriye )
Sabriye Şengül
Sporcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.