İlgini çekebilir

Nejat Uygur kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 16.10.2017 21:26

Arda Esen Foto Galeri

Arda Esen (Komşular Dizisi Tunç) Biyografi
Arda Esen (Komşular Dizisi Tunç) Biyografi

1992 yılından beri ekranlarda olan başarılı oyuncu, aynı zamanda film yapımcısı, tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olarak farklı statülerde görev alan Arda Esen Kimdir?

Arda Esen 1975 yılında Ankara'da dünyaya gelmiş ancak babasının asker olması sebebiyle Türkiye'nin farklı illerinde büyümüştür. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Arda Esen, meslek olarak ise farklı bir alan seçmiş, kariyerinde oyuncu olarak ilerlemiştir.

Arda Esen, geçmiş yıllarda Pınar Ergüner ile evlenmiş bu evlilikten de Güney Esen adında bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Ancak Arda Esen ile Pınar Ergüner'in evlilikleri boşanma ile sonuçlanmıştır.

Arda Esen Oynadığı Diziler

Başarılı oyuncu Arda Esen'in ilk dizisi bir zamanların fenomen yapımlarından olan Mahallenin Muhtarları'dır. Mahallenin Muhtarları dizisi ile oyunculuğa merhaba diyen Arda Esen, sonrasında ekranların farklı yapımlarında ve tiyatro sahnesinde birçok oyunda rol almıştır.

Arda Esen'in oynadığı diziler arasında, Yaprak Dökümü, Doktorlar, Arka Sokaklar, Kalp Hırsızı, Kahramanlar gibi başarılı yapımlar sayılabilir.

Komşular Dizisi Tunç Rolü

Ekranlardan kısa bir süre uzak kalan Arda Esen, Fox TV'nin uyarlama dizilerinden olan Komşular dizisi ile yeniden ekran karşısına geçmiş ve Komşular dizisinde Tunç rolü ile izleyicilerle buluşmuştur.

Arda Esen, Komşular dizisinde Sema Şimşek'in canlandırdığı Seza karakterinin eşi ve Melih Akdemir'in canlandırdığı Ekin karakterinin babası rolündedir.

Arda Esen'in İnstagram Hesabı: https://www.instagram.com/ardaesen/

Arda Esen Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

  • Komşular
  • Arka Sokaklar
  • Kahramanlar
  • Doktorlar
  • Yaprak Dökümü
  • Kalp Hırsızı
  • Koçum Benim
  • Mahallenin Muhtarları

Benzer Biyografi Yazıları

Irmak Ünal Kimdir
Irmak Ünal
Oyuncu
Barış Özdemir Kimdir?
Barış Özdemirli
Oyuncu
Yüsra Geyik Kimdir?
Yüsra Geyik
Oyuncu
Oya Okar Kimdir?
Oya Okar
Oyuncu
Özgür Ozan Kimdir?
Özgür Ozan
Oyuncu
Boğaç Aksoy Kimdir?
Boğaç Aksoy
Oyuncu

Arka Sokaklar, Komşular, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.