İlgini çekebilir

Hakan Çinemre kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.10.2017 23:31
Sema Şimşek

Sema Şimşek Kimdir ?

Sema Şimşek Biyografisi

1976 Almanya doğumlu olan Sema Şimşek 8 yaşında İstanbul'a yerleşmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi'ni kazanan ancak maddi yetersizlikler nedeniyle okuyamayan Sema Şimşek, lise yıllarında mankenlik yapmaya başlamıştır.

1994 Yılında Best Model Seçildi

Mankenlik kariyeri boyunca başarılı modellerden biri olan Sema Şimşek, 1994 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilmiştir. Bu yarışmanın ardından ülkemizi dünya çapında temsil etme hakkı kazanan Sema Şimşek, 1996 yılında Best Model of The World yarışmasına katılmış ve burada da dünyanın en iyi dördüncü modeli seçilmiştir. 

Modellik kariyeri boyunca birçok ünlü markanın defilesinde boy gösteren Sema Şimşek, 1998 yılında Paris'te düzenlenen Paris Moda Haftasında ünlü bir markanın defilesinde yer almıştır. 

Oyunculuk Kariyeri

Modelliğin yanı sıra oyunculuk kariyeri de bulunan Sema Şimşek, 2002 yılında Azad dizisi ile ekran kariyerine adım atmış ve bu dizide Naime karakterini canlandırmıştır. 2004 yılında yayınlanan İstanbul Şahidimdir dizisinde de Ece karakteri ile ekrana gelen Sema Şimşek, 2007 yılında ise Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin kadrosuna katılmış ve bu dizideki İnci karakteri ile dikkat çekmiştir.

Sema Şimşek dizilerin yanı sıra sinema filmlerinde de rol almıştır. Oynadığı filmler arasında Dabbe 6 ve Terkedilmiş adlı filmler bulunmaktadır.

Özel Yaşamı

Sema Şimşek 2001 yılında oyuncu Burak Hakkı ile evlenmiştir. Bu evlilikten Rüzgar adında bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Burak Hakkı ve Sema Şimşek yaklaşık 12 sene mutlu bir evlilik sürdürmüş hatta örnek çiftler arasında gösterilmiştir.

Ancak Burak Hakkı ve Sema Şimşek'in evlilikleri 2012 yılında boşanma ile sonuçlanmıştır.

Komşular Dizisi Seza Rolü

Güzel oyuncu Sema Şimşek, Fox TV'de yayın hayatına başlayan ve uyarlama bir dizi olan Komşular dizisinde Seza rolü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Komşular dizisi 1985 yılında Avustralya'da yayınlanan Neighbours dizisinin Türkiye uyarlamasıdır. 

Sema Şimşek Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Adnan Erdoğan Kimdir?
Adnan Erdoğan
Oyuncu
Doğuhan Güney Kimdir?
Doğuhan Güney
Oyuncu
Hakkı Bafralı Kimdir?
Yılmaz Meydaneri
Oyuncu
Ayla Algan Kimdir?
Ayla Algan
Oyuncu
Muharrem Türkseven
Muharrem Türkseven
Oyuncu
Hakan Hatipoğlu
Hakan Hatipoğlu
Sunucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir