Ali Haydar Fırat

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.01.2017 00:20

Ali Haydar Fırat Kimdir?

Adı Soyadı
:
Ali Haydar Fırat
Memleket
:
Muş
Meslek
:
Siyasetçi, Gazeteci ve Yazar
Yaşı
:
1979 doğumlu
Eğitim
:
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
M.Durum
:
Evli

Görevleri

  • CHP 25. Dönem Milletvekili Adayı

Ali Haydar Fırat Biyografi

Ali Haydar Fırat, 1979 yılında güzide şehirlerimizden birisi olan Muş şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren konuşkan yapısı ve eğitim hayatındaki başarısı ile herkesi kendisine hayran bırakan Fırat, zaman içerisinde yazmaya karşı olan yeteneği sayesinde de gelecek hedefi olarak kendisine gazeteciliği tercih etmiştir.

Başarılar ile dolu eğitim hayatında 1997 – 2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı ve burayı başarılı bir şekilde noktaladı. 1 sene de İngilizce hazırlık eğitimi alarak yabancı dil bilgisini bir üst seviyeye taşıdı. Sonrasında ise bu alanda yüksek lisans yapmak isteyen Fırat, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalı bünyesinde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

GAZETECİLİK HAYATINA BAŞLADI

Zaman içerisinde kendi mesleğinde çok ciddi anlamda ön plana çıkan ve özellikle siyasi yaklaşımı ile birlikte birçok kesimi kendisine hayran bırakmayı başarmış olan Ali Haydar Fırat, birçok farklı gazete ve dergi bünyesinde çalışarak yazılarını insanlara sunmayı başarmıştır.

Ali Haydar Fırat, zaman içerisinde Cumhuriyet Gazetesi kadrosuna girerek burada köşe yazıları yayınlamıştır. Gazetenin en çok okunan isimlerinden birisi olarak dikkat çekmiştir ancak gerçek anlamda siyasetçi kimliği ile ön plana çıkmıştır.

SİYASET HAYATINA ATILDI

Ali Haydar Fırat, Cumhuriyetçi kimliği ile birlikte yazarlık hayatında adından sıklık ile söz ettirmeyi başarmış ve bunun ardından gerçek anlamda siyaset hayatına atılabilmek adına girişimlerde bulunmuştur. Nitekim yakın olduğu partiye girmeyi başarmıştır.

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilmiş olan Türkiye Genel Seçimleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayı olmuştur. Muş şehrinin ikinci sıra milletvekili adayı olarak adından söz ettirmiş ve ön plana çıkmıştır.

Benzer Biyografi Yazıları
Ali Haydar Fırat yer aldığı , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)