Utku Ateş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 22:35

Çilek Kokusu Barış Kimdir?

Çilek Kokusu dizisinde Barış Karakterini canlandıran oyuncu Utku Ateş'tir.

Utku Ateş Kaç Yaşında?

Utku Ateş 1990 doğumlu ve 25 yaşındadır.

Utku Ateş'in Boyu Kaç?

Utku Ateş 1.89 cm'dir.

Utku Ateş Kaç Kilo?

Utku Ateş 80 kg'dir.

Utku Ateş'in Göz Rengi Nedir?

Utku Ateş Kahverengi gözlüdür.

Utku Ateş

Adı Soyadı
:
Utku Ateş
Yaşı
:
25 (1990)
Boyu
:
1.86 cm
Kilosu
:
75 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Radyo Televizyon Bölümü Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık

Biyografisi

1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu, ortalamanın üzerinde bir boya sahiptir ve boyu 1.86’dır. Kilosu 75 olan oyuncu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Radyo Bölümü mezunudur aynı üniversiteden ikinci kez de Reklamcılık okuyarak buradan da mezun olmuştur. Oyunculuğunun yanında popüler yarışma programlarında katılımcı olarak da yer almıştır. Bu programlardan bilinenleri Wipe Out ve Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmalardır.

Akademi 35,5 ‘de Nezaket Coşkun ve Merve Girgin tarafından profesyonel anlamda oyunculuk dersleri almıştır. Sonrasında kariyerindeki ilk TV dizisi olan Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer almıştır.

Reklamcılık mezunu olmasının avantajıyla hem reklam sektöründe hem de oyunculuk alanında yeteneklerini gösterebileceği Halley ,Flo, Algida , Ruffles, , Knorr, Turkcell, Paşabahçe  , Anadolu Hayat ve Beko  gibi firmaların reklamlarında oyunculuk da yapmıştır.

Başrollerinde Ufuk Özkan, Pelin Akil, Sait Genay gibi isimlerin bulunduğu ve her Çarşamba saat 20:30’da izleyicileri ile buluşan Çilek Kokusu isimli dizinin kadrosunda yer alması ile bilirlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Çilek Kokusu isimli diziden sonra ise Aile İşi isimli dizinin oyuncuları arasına katılarak Kaan isimli karakteri canlandırmaya başlamıştır.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Aile İşi
  • 2015 - Çilek kokusu
  • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
, ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)