İlgini çekebilir

Oktay Gürsoy kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 20.01.2018 17:10

Sevtap Özaltun Foto Galeri

Sevtap Özaltun (Gülizar Dizisi Mine) Kimdir?

Sevtap Özaltun (Gülizar Dizisi Mine) Kimdir?

Kanal D erkanlarında yayınlanan Gülizar adlı dizide oynayan oyuncunun adı ”Sevtap Özaltun” Peki kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç;? Sevgilisi kim?

Sevtap Özaltun Kimdir? Kanal D ekranlarında yayınlanan ''Gülizar'' dizisinde ''Mine'' karakterini canlandıran başarılı oyuncu nereli, kaç yaşında, evli mi, kaç kilo, boyu ve detaylı biyografisi yazımızda yer almakta.

Sevtap Özaltun, 12.09.1984 tarihinde İstanbul'da doğdu. Oyuncu ve aynı zamanda Tiyatrocu olan Özaltun'un memleketi Artvindir. İstanbul'da bulunan Haliç Üniversitesi'nin Konservatuvar Tiyatro Bölümü mezunudur. Reklam filmlerinde kariyerinin ilk adımlarını atan Sevtap Özaltun, oyunculuğa 2001 senesinde Bakırköy Basat Sanatçılar Derneği sayesinde tiyatro ile ilk adımını atmıştı.

Oynamış olduğu reklam filmlerinde, film yapım şirketlerinin dikkatlerini üzerinde toplamayı başarmış ve geleceği için ışık yakmıştır. Özel bir bankanın reklamında oynamış daha sonra bir telefon iletişim şirketinde reklamda yer almış daha sonra gıda firmalarının reklamlarında da oynamıştır. Kaliteli ve çok izlenen kanallarda yayınlanan reklamlarla adını duyurmayı başarmıştır.

16 Eylül 2010 tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve Kanal D ekranlarına gelen ''Fatmagülün Suçu Ne?'' adlı dizide Asude karakterini oynamıştır. Tabi bu dizide başrol olarak oynayan Beren Saat, Engin Akyürek gibi isimlerin olması, Sevtap Özaltun'un onlarla yakınlık kurması da gelecek projelerde yer alması için bir avantaj sağlamıştır.

Çoğumuzun televizyon kanallarının ilk sıralarında yer alan Kanal D, TRT1 gibi kanallarda rol alan güzel oyuncu, kariyerini giderek yükseltmektedir.

Sevtap Özaltun Oynadığı Diziler

Daha çok Kanal D'de yayınlanan dizilerde oynayan başarılı oyuncu, A.Ş.K dizisinde ''Ece'' karakterini,  Ulan İstanbul dizisinde ''Derya'' karakterini, ATV kanalında ekranlara gelen ''Canım Ailem'' dizisinde ''Ahsen''i, TRT 1 kanalında Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide ise ''Tümay'' karakterini canlandırmıştır.

Sevtap Özaltun 2018 yılında ''Gülizar'' dizisinde ''Mine'' karakterini oynayacak

Kanal D ekranlarında yayınlanan ''Gülizar'' adlı dizide İstediğini alamadığında hırçınlaşan bir karakter olan ''Mine'' ismiyle yer almaktadır. Gülizar dizisinde konu olarak ''Murat'' karakterini oynayan asıl ismi Berk Cankat'ı çok sevmektedir ve onunla evlenmek için elinden geleni yapmaktadır.

Sevtap Özaltun'un boyu, kilosu kaç? Nereli? Memleketi neresi? Burcu ne?

Başak burcu olan Sevtap Özaltun, 1.62 metre boyunda, 58 kilo ve memleketi Artvin, doğduğu yer ise İstanbuldur.

Sevtap Özaltun'un instagram hesabı: @sevtapozaltunn 

Sevtap Özaltun Kişisel Bilgiler

AdıSevtap Özaltun
Yaşı34 (12 Eylül 1984)
Kilo58
BurcuBaşak
Boyu162 cm
MemleketiArtvin

Rol Aldığı Sinema Filmleri

  • - (2014) Yağmur - Kıyamet Çiçeği
  • - (2011) Devrimden Sonra

Benzer Biyografi Yazıları

Ebru Cündübeyoğlu Kimdir?
Ebru Cündübeyoğlu
Oyuncu
Berk Cankat Kimdir?
Berk Cankat
Oyuncu
Sevtap Özaltun Kimdir?
Sevtap Özaltun
Oyuncu
Pelin Abay Kimdir?
Pelin Abay
Oyuncu
Farah Zeynep Abdullah Kimdir?
Farah Zeynep Abdullah
Oyuncu
Emre Taşkıran Kimdir?
Emre Taşkıran
Oyuncu

Gülizar, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir