İlgini çekebilir

Hamza Aydoğdu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.08.2018 03:19
Erkan Avcı Kimdir?

Erkan Avcı Kimdir ?

Erkan Avcı Biyografisi

Erkan Avcı, 1 Ocak 1982 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Altın Portakal En İyi Yardımcı Oyuncu ödülü alan ve kariyerinde oyunculuk alanında gösterdiği performansı ile yönetmenlerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümü mezunudur. 

8 Ekim 2012 tarihinde yayına başlayan ve baş rollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor’un bulunduğu, ATV kanalında yayınlanan ''Kara Dayı'' dizisi ile ünlenmiştir. İzlenme rekorları kıran Kara Dayı dizisinde Erkan Avcı, Barut lakaplı Necdet Güney karakterini canlandırmıştır. 1.74 cm boyundaki başarılı oyuncu eşcinsel olduğu için 15 Temmuz 2008 tarihinde vurularak öldürülen Ahmet Yıldız'ın hikâyesinden esinlenerek yazılan bir hikâyeden uyarlanan ''Zenne'' adlı filmde Ahmet karakterini canlandırarak ünlenmiş ve Altın Portakal ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Erkan Avcı'nın 2018 yılı yeni projesi

Show TV kanalında yayınlanan ve 2018-2019 yılında 2.sezon ile devam edecek olan Çukur dizisine Berkay Ateş'ten sonra Avcı'da dahil oldu. Çukur dizisinde ''Çeto'' karakterini canlandıracak.

 

Erkan Avcı Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Zenne - Sinema Filmi
  • Kara Dayı - Barut
  • Çukur - Çeto

Benzer Biyografiler

Ercan Kesal Kimdir?
Ercan Kesal
Oyuncu
Halil Babür Kimdir?
Halil Babür
Oyuncu
Alperen Duymaz Kimdir?
Alperen Duymaz
Oyuncu
Ahmet Melih Yılmaz Kimdir?
Ahmet Melih Yılmaz
Oyuncu
Burak Dakak
Oyuncu
İlayda Alişan (Serçe Sarayı Sinem) Kimdir?
İlayda Alişan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.