İlgini çekebilir

Nuray Sayarı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.04.2019 00:27
Feridun Bozdeveci Kimdir?

Feridun Bozdeveci Kimdir ?

Feridun Bozdeveci Biyografisi

Feridun Bozdeveci kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu kaç? Oynadığı diziler ve filmler hangileri? İşte yetenekli oyuncu Feridun Bozdeveci'nin biyografisi ve kısaca hayatı!

Feridun Bozdeveci, 23 Haziran 1985 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Genç oyuncu, lise eğitimine kadar olan hayatını Denizli'de geçirdi. Liseden mezun olduktan sonra ailesinin işlerine yardımcı olmakla ilgilenen Feridun Bozdeveci, üniversite eğitimi için İstanbul'a gitti. Burada hem bilgisayar mühendisliği bölümü üzerine, hemde oyunculuk üzerine eğitimler aldı. İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Özel Dialog Anlatım İletişim Kursu'nda aldığı oyunculuk, diksiyon eğitimleri sonrasında ilk başlarda tiyatro oyunlarında yer aldı.

Oyunculuk kariyerinde ilk dizi deneyimini 2019 yılı itibariyle devam eden Arka Sokaklar dizisinin 2010 yılında 5.sezonunda yaşamıştır. Dizide Efkan karakterini canlandıran Bozdeveci, aynı yıl içerisinde yine en çok izlenilen dizilerden birisi olan Akasya Durağı dizisinde 3.sezonda Baran karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır. 2010 yılına 4 dizi sığdıran oyuncu, Akasya Durağı dizisinden sonra Mehmet Özgür, Orhan Bıyıklı, Süeda Çil gibi isimlerin başrol oyuncuları arasında yer aldığı ''Kollama'' adlı dizide 3.sezonda Gazi rolü ile yer aldı. ,

Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Meral Çetinkaya, Farah Zeynep Abdullah gibi ünlü oyuncularla yer aldı. 2011 yılında Ana Yüreği, 2014 yılında Vahyin İzinde adlı dizide yer aldı.

2019 Yılında Çukur Dizisinde Süleyman Rolünde

Show TV kanalında 23 Ekim 2017 tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve Aras Bulut İynemli (Yamaç), Erkan Kolçak Köstendil (Vartolu), Kubilay Aka (Celasun), Ercan Kesal (İdris), Necip Memili (Cumali) gibi oyuncuların yer aldığı Çukur dizisinde Süleyman karakterini canlandırmaktadır.

Feridun Bozdeveci'nin Oynadığı Diziler

  • Arka Sokaklar - 2010
  • Akasya Durağı - 2010
  • Kollama - 2010
  • Öyle Bir Geçer Zamanki - 2010
  • Ana Yüreği - 2011
  • Vahyin İzinden - 2014
  • Çukur - 2019

Feridun Bozdeveci 34 yaşında, 1.78 m boyunda ve 78 kilo ağırlığındadır. İyi derecede İngilizce bilmekte, doğu şivesini konuşabilmektedir. Zeybek oynamayı ve yüzme sporu ile ilgilenmeyi sevmektedir.

 

 

 

Feridun Bozdeveci Foto Galeri

Özellikleri

Benzer Biyografiler

Bahar Süer
Bahar Süer
Oyuncu
Hazal Subaşı Kimdir?
Hazal Subaşı
Model
Berat Yenilmez Kimdir?
Berat Yenilmez
Oyuncu
Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?
Erkan Kolçak Köstendil
Oyuncu
Rıza Kocaoğlu Kimdir?
Rıza Kocaoğlu
Oyuncu
Kadir Çermik Kimdir?
Kadir Çermik
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir