İlgini çekebilir

Zeynep Eronat kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 08:32
Zafer Kayaokay Kimdir?

Zafer Kayaokay Kimdir ?

Zafer Kayaokay Biyografisi

Zafer Kayaokay, 21 Mart 1960 tarihinde Adana şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren televizyon ve tiyatro konularına karşı aşırı ilgili olan ve o dönemlerde okul hayatı içerisine de bu tip sosyal olanakların sokulması ile birlikte kendisini çok çok daha fazla geliştirme yoluna gitmiş olan Kayaokay, çok ciddi anlamda da fark yaratmayı başarmıştır.

Zaman içerisinde geleceğin mesleği olarak da kendisine tiyatroyu seçen usta ve emektar oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Bölümü’nü başarılı bir şekilde bitirerek kısa bir zaman dilimi içerisinde sektörünün tanınan oyuncularından birisi olarak da dikkat çekiyor. Eğitiminin ardından bu alanda daha yüksek hedefler içerisinde olan Kayaokay, Selçuk Üniversitesi Rejisörlük Ana Sanat Dalı Bölümü Yüksek Lisans eğitimi almış ve bu anlamda üst düzey eğitim hayatını tamamlamıştır.

TİYATRO VE AKADEMİSYEN AĞIRLIKLI BİR KARİYER

Zaman içerisinde kendisini çok ciddi anlamda geliştiren ve akademisyen olarak kariyer yapma amacı içerisinde olarak kendisine hedefler belirlemiş isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Kayaokay, ilk olarak Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi kadrosunda yer alarak bu anlamda kendisini hedeflediği kariyerin içerisinde bulma şansına sahip olmuştur.

Bu süreç içerisinde aynı zamanda Atölye 35 kadrosunda da eğitim alma başarısını göstererek profesyonel anlamda tiyatro oyunlarının kadrosunda da kendisini gösterebilme şansına sahip olmuş ve fark yaratma yoluna gitmiştir. Nitekim bu kadroda tiyatro anlamında rejisörlük eğitiminin de faydalarını görerek birçok başarı elde etmiştir.

Zaman içerisinde ise Akdeniz Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi kadrolarında da öğretim görevlisi olarak yer almıştır. Zafer Kayaokay, son olarak ise İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi görevini aktif bir şekilde yürütmeyi devam ettirmektedir.

EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ DİZİSİ İLE TÜRKİYE TANIDI

Televizyon ekranlarının günümüzde ki en popüler dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve profesyonel oyuncu kadrosu ile de reytingleri alt üst etmeyi başaran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kadrosunun en bilindik ve en sevilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Dizinin kadrosunda birçok usta oyuncu ile birlikte yer almaktadır ve kendisi Ercüment karakterine hayat vermektedir. Dizinin diğer oyuncuları arasında ise Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sevil Akı ve Ece Hakim gibi isimler yer almaktadır. Dizi yayınlanmaya başladığından bu yana izlenme rekorları kırmaktadır.

Zafer Kayaokay Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Can Gürzap
Can Gürzap
Oyuncu
Emre Törün Kimdir?
Emre Törün
Oyuncu
Sevil Akı Saner Kimdir?
Sevil Akı Saner
Oyuncu
Turgay Tanülkü Kimdir?
Turgay Tanülkü
Oyuncu
Hakan Karahan Kimdir?
Hakan Karahan
Oyuncu
Selen Korkutan Kimdir?
Selen Korkutan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.