İlgini çekebilir

Özlem Çınar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.09.2020 14:35

Sura İskenderli Kimdir? Kimdir ?

Sura İskenderli Kimdir? Biyografisi

Sura İskenderli Kimdir? Son dönemlerin popüler isimlerinden biri haline gelen ve sesinin güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Sura İskenderli 17 Aralık 1997 yılında Bakü’de dünyaya gelmiştir. Aslen Azerbaycanlı olan ve Azerbaycan’da yaşayan Sura İskenderli youtube kanalı üzerinden seslendirdiği videolar ile tanınmıştır. Paylaştığı kısa şarkılar ile milyonlarca kez dinlenen youtuber aynı zamanda popüler bir instagram hesabına da sahiptir 832 bin takipçi sayısına sahip olan Sura İskenderli 23 yaşında olmasına karşın profesyonel bir sanatçı kadar sevene sahiptir.

Mesleği

Aslen bir öğrenci olan ve aynı zamanda youtuber olarak hayatına devam eden Sura İskenderli instagram fenomenleri arasında da yer alıyor. Seslendirdiği parçalar ile adından söz ettiren ünlü isim çeşitli organizasyonlarda seslendirdiği şarkılar ile şarkıcılık da yapıyor.

Burcu

17 aralık doğumlu olduğu için yay burcu olan Sura İskenderli tipik bir yay burcu kadını özeliklerine sahip. Oldukça duygusal olan ve aynı zamanda çok hevesli bir yaşama sahip olan ünlü isim bu özellikleri ile de çok seviliyor.

İlişkisi

Evli olmayan genç isim 4 yıldır Asmev Muzbariov adından bir sevgiliye sahip. Uzun yıllardır birlikte olan ikili çok yakında evlenmeyi düşünüyor.

Eğitimi

Lise ve üniversite eğitimini Azerbaycan2da alan Sura İskenderli lisans eğitimini müzik üzerine tamamlamış. Müzik kariyeri yapmadan müzik eğitimi almış olması müziğe olan tutkusunu gözler önüne sererken kariyerin de müzik üzerine kurmak istediğini gösteriyor.  

Doğum tarihi

1994 (26 yıl yaşında) 

Doğum Yeri

Bakü, Azerbaycan

Konserleri


 Sanat hayatından çok yeni olsa da ülkemizin 10 farklı ilinde ve 13 farklı mekânda sahneye çıkacak olan ve hakkında internet dünyasında ve sanal âlemde çok ayrıntılı bilgi olmayan gizemli sanatçı, Suramusic kanalında 650 bini geçmiş abonesi ve sosyal medyadaki milyonlarca takipçisi ile Müzik dünyasında adından sıkça söz ettirmiştir. Sanatçını en çok dikkat çeken yönü ise şarkılarına çekmiş olduğu kliplerinin büyük bölümünü hastane olması ve kliplerinde yalnızca güzel sesi ile ön plana çıkmasıdır.

En Çok izlenen klibi : Sura İskəndərli - Bir Daha Yak - (Official Video)

Sura İskenderli Kimdir? Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir