İlgini çekebilir

Melisa Lara Cantez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.02.2018 03:41

Orhan Aydın Kimdir ?

Orhan Aydın Biyografisi

Bahtiyar Ölmez dizisi ve Kolpaçino Bomba adlı filmlerden tanıdığımız Orhan Aydın hakkında araştırma yaptık. Peki Orhan Aydın kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Evli mi? Boyu ve kilosu kaç? Hangi filmlerde oynadı? Biyografisi burada!

Orhan Aydın 5 Haziran 1961 (56) yılında İstanbul'da doğdu. Kendi yazdığı tiyatro oyunu ile yarışmaya katılan Orhan Aydın, İstanbul genelinde birinci olarak ödül kazandı. 1930 yılı doğumlu usta sinema oyuncusu Öztürk Serengil'den eğitim aldı. Tiyatroya olan merakı onu bu işte dahada başarılı olmaya sevk etti. Orhan Aydın 2000 yılında İstanbul/Beşiktaş'ta Gayrettepe Oyuncuları Tiyatrosu'nu kurmuştur. Bundan yaklaşık 7 yıl kadar önce 2011 senesinde Şafak Sezer'in başrol olarak yer aldığı Kolpaçino Bomba (2011) filminde Nedim Abi karakterini oynamış ve akıllarda yer edinmiştir. 

Kendi yazdığı oyunları hem yöneterek hem oyunculuk yapan Orhan Aydın, oyunculuğuna söz ettirmiyor, çünkü kaliteli bir oyuncu olduğunu kanıtlamayı başarıyor. 

Daha önce yer aldığı projeler

Bir İstanbul Masalı
Yabancı Damat
Belalı Baldız
Emret Komutanım
Gümüş
Hırsız Polis
Kurtlar Vadisi Pusu
Doktorlar
Sıla
Huzur Sokağı
Aşk Bir Hayal
Ben Onu Çok Sevdim
Alın Yazım
Haziran Gecesi
Hayat Bilgisi
Şöhret
Kolpaçino Bomba

Orhan Aydın Foto Galeri

Güncel Projesi

Benzer Biyografiler

Sevcan Yaşar Kimdir?
Sevcan Yaşar
Oyuncu
Eren Can Vurucu Kimdir?
Eren Can Vurucu
Oyuncu
Gözde Okur Kimdir?
Gözde Okur
Oyuncu
Güven Hokna Kimdir?
Güven Hokna
Oyuncu
Hazal Şenel Kimdir?
Hazal Şenel
Oyuncu
Tuğçe Karabacak Kimdir?
Tuğçe Karabacak
Oyuncu

2 Yorum

 1. NNagihan Sarıkaya

  26 Ocak 2019 at 20:05

  Yaşlı olan Orhan Aydın ile isim benzerliginden karıştırılsada oynadığı filmlerde çok iyi karakterler çıkartan tam bir sinema suratına sahip usta oyuncu Kurtlar vadisi Yarbay kenan karakteri.Kolpaçino Bomba filminde Nedim abi karakteri ile efsane.oğlum bak git filminde Kırmızı Erol karakteride çok iyiydi en son ATV de yayınlanan ve YETKİN dİKİCİLER İLE baş rollerini paylaştığı Bahtiyar Ölmez dizisinin Efsane Aytekin Yavuz u

  Reply
 2. Ummahan ciddi

  8 Ağustos 2018 at 17:37

  Orhan aydın 05/061961/ istanbul beşiktal doğum 16930 yılı doğumlu usta oyuncu öztürk serengilden eğitim almıştır.2011 yılında kopaçino bomba filminde nedim abi karakterini oynamıştır.Orhan aydın 2000 yılında İstanbul beşiktaş da gayrettepe oyuncuları tiyatrosunu kurmuştur.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.