İlgini çekebilir

Alican Albayrak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.04.2021 18:54

Ömer Başdoğan Kimdir ?

Ömer Başdoğan Biyografisi

Ömer Başdoğan kimdir? Nalet Bebe olarak tanınan sosyal medya fenomeni Ömer Başdoğan kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Eşi kimdir? İşte Nalet Bebe olarak bilinen Ömer Başdoğan'ın biyografisi, oynadığı diziler ve filmler!

Ömer Başdoğan, 7 Mart 1987 tarihinde Ankara'da doğdu. Kamu sektöründe çalışarak hayatına adım atan ünlü isim çekmiş olduğu Vine videoları ile sosyal medyada tanındı. Ünlü olduktan sonra belediyedeki işinden istifa etti. Tabi o dönemlerde sosyal medya kullanımı son yıllara oranla daha azdı. YouTube, İnstagram gibi uygulamalar popülerleşince Vine etkisini geride bıraktı. Ömer Başdoğan'da Vine platformundan İnstagram'a atıldı. Daha uzun videolar üreterek bir çok kişiyi güldürmeyi, eğlendirmeyi başardı. Hali hazırda İnstagram hesabını takip eden 1,7 milyon takipçisi var.

Ömer Başdoğan kısa komik videoların yanı sıra oyunculuk alanında da yetenekli bir kişiliğe sahip. 13 Şubat 2019 tarihinde gösterime giren ''Hep Yek 3'' sinema filminde ilk kamera önü deneyimini yaşamıştır. Hep Yek 3 filminde Bağcılar'da yaşayan serseri tip olarak izleyenlerin karşısına çıkmıştır. Filmde Ali Sürmeli, Gökhan Yıkılkan, Yıldırım Memişoğlu, İnan Ulaş Torun ve Serdal Genç gibi oyuncularla yan yana oynamıştır.

Enes Batur: Gerçek Kahraman filminde oynadı

31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek olan Enes Batur Gerçek Kahraman filminde Ömer Başdoğan başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Filmde Enes Batur ile dost olarak yer alacak. Doğa Can Anafarta'nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Damla Aslanalp, Kanbolat Görkem Aslan, Altan Erkekli, Buket Dereoğlu, Atilla Pekdemir gibi usta oyuncular yer alıyor.

“Şahane Hayaller” Sinema Filmi 

7 Şubat 2020'de vizyona giren 'Şahane Hayaller' sinema filminde başrolde oynadı. Senaryosunu kardeşi Furkan Başdoğan ile birlikte yazan ünlü fenomen, filmde Ömer karakterine hayat verdi. Lanet bebe'ye film hakkında düşünceleri sorulduğunda “Şahane Hayaller bizim mizahımızı içeren bir film” demiştir. Devam serisini de çekebileceklerini söylemiştir ama benzer içerikler yerine farklı roller canlandırmak istediğini söylemiştir. 

Ömer Başdoğan Foto Galeri

Oynadığı Filmler

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.