İlgini çekebilir

Jülide Kural kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.05.2021 00:17

Murat İlhan Kimdir ?

Murat İlhan Biyografisi

Massaka'nın gerçek adı Murat İlhan'dır. Peki hakkında en çok merak edilen Massaka kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu kaç? tarzında merak edilen soruların cevabı ne? İşte Murat İlhan (Massaka) biyografisi ve kısaca hayatı!

Massaka, 25 Ekim 1984 tarihinde Almanya'da doğdu. Hard Rock türünde rap şarkıları söyleyen Murat İlhan, yaşamını Almanya'nın Kreuzberg’de şehrinde sürdürmektedir. 2002 yılında kariyerine ilk adımını atmıştır. Massaka adlı müzik grubunun kurucusudur. 2012 yılına kadar bu müzik grubunda Monstar olarak bilinen Rahmi Karasu ile kariyerine devam etmiş ve 2012 yılında bazı özel sebeplerden dolayı Monstar gruptan ayrılmıştır. Massaka gurubunda 2012 yılında tek başına yoluna devam eden Murat İlhan, yükselişini devam ettirmiştir.

Silah, dövüş, kavga, mafya ve çetelerle alakalı şarkıları Türkiye'de oldukça rağbet görmüştür.

Massaka'nın 12 yıl önce 'Katliam' adlı ilk parçasını yayınlamış büyük yankı yapmıştır. Çıkardığı ilk albümler ise Karanlık ve Blubeton'dur. Özellikle Blubeton albümü, tanınmasında büyük etki yapmıştır. Bu dönemde Sansar Salvo ile Eşkıya isimli şarkı yapmışlardır. Son zamanlara ise Ceza, Killa Hakan, Gekko, Anıl Piyancı, Eypio, Hidra, Velet gibi rap dünyasının tanıdığı isimlerle beraber 'Katliam' şarkısının devam serilerini seslendirmekteler.  

Kendisine has tarzı ile dinleyenlerin beğenisini kazanmış ve  12 Temmuz 2012 tarihinde YouTube camiasına dahil olmuştur. Milyonlarca izlenme ve beğeni sayısına ulaşmıştır. Youtube kanalında ve İnstagram hesabında hali hazırda 600 binin üzerinde takipçisi bulunmaktadır. 

Massaka, 1984 yılında doğmuştur ve 37 yaşındadır. Nereli sorusunun yanıtı ise Almanya doğumludur ama baba tarafından Trabzon'ludur. Boyu 1.82 m ve kilosu 86 olarak bilinmektedir. Akrep burcudur.

Benzer Biyografiler


2 Yorum

 1. Emre Altun

  26 Mart 2020 at 03:56

  Kendi ağzıyla berlinde doğdum diye açıklama yapıyor

  Reply
 2. Gulsah

  23 Aralık 2019 at 20:23

  Ekim ayında doğmuş nasıl akrep Burcu oluyo…

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir