İlgini çekebilir

Gülse Göçer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.08.2018 03:27

Hakan Yılmaz Kimdir ?

Hakan Yılmaz Biyografisi

Hakan Yılmaz 6 Aralık 1969 tarihinde Trabzon'da doğdu. Türk oyuncu ve aynı zamanda komedyen olan Yılmaz, henüz ilkokul 2.sınıftayken Cimri ile Manav adlı piyes ile yaşadı. Küçük yaşlarda hem oyunculuk, hemde dans üzerine eğitimler aldı. Kariyerinde toplamda 23 dizide rol alan usta oyuncu Hakan Yılmaz, dizilerde oynamanın yanı sıra 9 sinema filminde yer almıştır.

Hakan Yılmaz'ın dizi kariyeri

İlk oynadığı dizi 1996 yılında gösterime giren Başka İstanbul Yok dizisi olmuştur. Daha sonra 1997 yılında yayınlanan Yangın Ayşe dizisinde Doktor Muzaffer karakterini canlandırmıştır. Fakat dizi tutmamış ve 6.bölümü ile final yapmıştır. 1998 yılında Küçük İbo adlı dizide yer alan Hakan Yılmaz, 1999 yılında ilk bölümü yayınlanan ve 5 sezon devam eden Ayrılsak da Beraberiz dizisinde Teoman Acaroğlu'nu canlandırmıştır. 2000 yılında Dadı dizisinde Ayhan, 2003 yılında en çok izlenen ve dönemin vazgeçilmez dizilerinden Hayat Bilgisinde Hakan rolünde yer almıştır. 2008 yılında gösterime giren ve iki sezon devem eden Avrupa Yakası dizisinde Osman Koçarslanlı karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 2004 yılında Uy Başıma Gelenler'de Hakan, bir sonraki yıl Kısmet adlı dizide Ayhan, sonraki yıl ise Erkeksen Seyret dizisinde Cemil'i oynamıştır. 2 sezon süren ve yine en çok izlenen dizilerden birisi olan Yaprak Dökümünde 2.sezonda seslendirme yapmıştır. Yalancı Romantik dizisinde 2 sezon boyunca Ahmet rolünde oynamış olan Hakan Yılmaz, Yahşi Cazibe, Pis Yedili, Ali Ayşe'yi Seviyor ve Üç Arkadaş adlı dizilerde boy göstermiştir.

Film Kariyeri

  • Filler ve Çimen - 2000
  • Şans Kapıyı Kırınca - 2004
  • Hababam Sınıfı 3.5 - Feza - 2005
  • Bayrampaşa - 2007
  • Kanal-İ-Zasyon - 2009
  • Bana Bir Soygun Yaz
  • Böcek
  • Kendime İyi Bak
  • Bizans Oyunları

Yeni Projesi

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan ''Koca Koca Yalanlar'' dizisi ile yeniden kameraların karşısına geçecek olan usta oyuncu Hakan Yılmaz, dizide ''Ahmet'' karakterini canlandıracak.

Hakan Yılmaz Foto Galeri

Sunduğu Programlar

Benzer Biyografiler

Ferdi Sancar Kimdir?
Ferdi Sancar
Oyuncu
Evrim Alasya Kimdir?
Evrim Alasya
Oyuncu
Pelin Öztekin (Hayat Şarkısı Zeynep) Kimdir?
Pelin Öztekin
Oyuncu
Rüzgar Aksoy Kimdir?
Rüzgar Aksoy
Oyuncu
Bartu Mutlu Kimdir?
Bartu Mutlu
Oyuncu
Ecrin Moğultay Kimdir?
Ecrin Moğultay
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.