İlgini çekebilir

Hilal Uysun kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.05.2019 06:03

Halil Necipoğlu Kimdir ?

Halil Necipoğlu Biyografisi

Halil Necipoğlu, 1968 yılında Erzurum'da doğdu. Din görevlisi, televizyon programı sunucusu ve aynı zamanda tasavvuf müziği sanatçısıdır. Şarkıcı Murat Necipoğlu'nun abisidir. Star TV kanalında 2019 yılı Ramazan ayında ''Halil Necipoğlu ile Ramazan Bereketi'' programını sunmaktadır. 14 yaşında hafızlığını tamamlamıştır. Necipoğlu aynı zamanda TRT 1 kanalında yayınlanan Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak uzun yıllar İstanbul Dolmabahçe Sarayı Cami'de İmam-Hatip olarak görev yaptı. Bir çok sahur programına katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahi okumaları ile dikkat çeken Hafız Halil Necipoğlu Ney çalmayı çok sevmektedir.

Türk Musikisi alanında usta isimlerden Hafız Amir Ateş'ten ders aldı. İsmail Biçer gibi kıraat üzerine İstanbul makamı olarak adlandırılan okuyuş tarzlarını sevmektedir. Camideki Adam, Semavi Duyuşlar Esma Şarkıları, Cevşenü'l Kebir adlı albümleri vardır. TRT Müzik kanalında birden fazla programa katılmış ve kulakların pasını silmiştir.

Halil Necipoğlu kaç yaşında? Eşi kimdir? Kaç çocuğu var?

Necipoğlu 52 yaşında, evli ve iki çocuğu var.


 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.