İlgini çekebilir

Saygın Soysal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.08.2022 20:57
Hakkı Alkan Kimdir?

Hakkı Alkan Kimdir ?

Hakkı Alkan Biyografisi

Hakkı Alkan, 1980 yılında Ankara'da doğdu. Türkiye'de önde gelen teknoloji haber kaynaklarından birisi olan ShiftDelete adlı web sitesinin kurucusudur ve aynı zamanda editör olarak çalışmaktadır. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Hakkı Alkan, evli ve çocuk sahibidir. Teknoloji ile yakından ilgilenme süreci 2005 yılında ShiftDelete.Net’i kurmasıyla başlamıştır. Araba ile farklı yerlere seyahat etmeyi, spor yapmayı sevmektedir.

Ailesinin durumu iyi olmasına rağmen, ailesi ondan para kazanmayı öğrenmesini istemiştir. Bu isteklerini henüz Hakkı Alkan 5 yaşında iken dile getirmeye başlamışlardır. Anne ve babası Hakkı Alkan'a bir tartı satın alıyor ve Alkan'ın insanları tartarak para kazanmasını istiyor. Tartıyı önüne koymuş beklerken birisi gelerek tartılmış ve para bırakmış. İşte Hakkı Alkan, o günden bu güne çalıştığını söylemektedir. Sakarya Üniversitesinde okumuş olduğu Endüstri bölümünü 7 yılda bitirebilmiştir. Uzamasının sebebi ise aynı anda 3 işle ilgilenmiş olmasıdır.

Hakkı Alkan neden ShiftDelete ismini kullandı?

çok tehlikeli bir tuş kombinasyonu olduğunu, yani geri dönüşüm klasörüne göndermeden dosyaları direkt olarak bilgisayarınızdan silme işlemi yapmanızı sağlamakta. Yıkıcı bir etki yapmak istedikleri için bu ismi kullanmışlardır. Bebeğinin ismi Alara'dır.

Hakkı Alkan'ın instagram adresi; @hakki_alkan

Girişimcilik hakkında bir videosu;

 

Hakkı Alkan Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir