İlgini çekebilir

Kelly Gale kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 21.01.2018 22:59

Burak Elmas Foto Galeri

Burak Elmas'ın Biyografisi
Burak Elmas’ın Biyografisi

Burak Elmas kimdir? Galatasaray Kulübünde başkan adaylarından Burak Elmas kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Ne iş yapıyor? Evli mi? Eşi kimdir? Serveti ne kadar? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Burak Elmas, 19 Mart 1974 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya geldi. Ünlü iş adamı Sezgin Elmas’ın oğludur. Burak Elmas’ın asıl memleketi Giresun'dur. Boyu 1.59 olan iş adamı, 74 kiloya sahiptir. Mesleği iş insanı ve spor yöneticisi diyebiliriz. İstanbul'da Galata Kulesi yakınlarında bulunan Avusturya Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Amerika’da alan ünlü iş adamı, University of Denver üniversitesinde Finans ve Pazarlama bölümünü bitirmiştir. Burak Elmas, Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak 3 dönem görev yapmıştır. 2017 yılında Galatasaray Başkanlığı adaylığı için ismi gündeme gelmiştir. Özhan Canaydın zamanında futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas, eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’ in damadıdır. 2000 yılında Yelda Süren ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir oğlu birde kızı vardır.

Galatasaray başkan adaylarından Burak Elmas

''Birlikte çok şey başaracağız'' diyerek 2 Mart 2020’de başkanlık adaylığına katılacağını yönetime açıkladı. Burak Elmas, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Burak Elmas ve ekibi olarak bu meşaleyi taşımak ve Galatasaray'ın 115 yıllık geleneklerini günümüzün çağdaş spor yönetimi anlayışıyla birleştirmek için yola çıkıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Burak Elmas'ın serveti de sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Mal varlığı hakkında detaylı bilgi resmi kayıtlarda yok. 2 şirkette yönetim kurulu başkanlığı yapmakta ve zengin bir aileden gelmektedir. Elmas'ı tanıyan insanlar onun alçak gönüllü, güler yüzlü ve mütevazi bir karaktere sahip olduklarını söylemektedir. 

Burak Elmas Kişisel Bilgiler

Bura Elmas'ın Serveti2 şirkette yönetim kurulu başkanlığı yapmakta ve zengin bir aileden gelmektedir
Burak Elmas'ın EşiYelda Süren
Burak Elmas NerelidirGiresun
Burak Elmas Kaç Yaşında47

Benzer Biyografi Yazıları

Tuğba Taşçı Kimdir?
Tuğba Taşçı
Sporcu
Mustafa Cengiz Kimdir?
Mustafa Cengiz
İş Adamı
Hakan Balta kimdir ?
Hakan Kadir Balta
Sporcu
Jason Denayer kimdir ?
Jason Denayer
Sporcu
Savaş Çorlu Kimdir?
Savaş Çorlu
Spor Yorumcusu
Burak Elmas Kimdir?
Burak Elmas
İş Adamı

Galatasaray, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir