İlgini çekebilir

Merve Güran kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.05.2021 03:15
Burak Elmas Kimdir?

Burak Elmas Kimdir ?

Burak Elmas Biyografisi

Burak Elmas kimdir? Galatasaray Kulübünde başkan adaylarından Burak Elmas kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Ne iş yapıyor? Evli mi? Eşi kimdir? Serveti ne kadar? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Burak Elmas, 19 Mart 1974 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya geldi. Ünlü iş adamı Sezgin Elmas’ın oğludur. Burak Elmas’ın asıl memleketi Giresun'dur. Boyu 1.59 olan iş adamı, 74 kiloya sahiptir. Mesleği iş insanı ve spor yöneticisi diyebiliriz. İstanbul'da Galata Kulesi yakınlarında bulunan Avusturya Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Amerika’da alan ünlü iş adamı, University of Denver üniversitesinde Finans ve Pazarlama bölümünü bitirmiştir. Burak Elmas, Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak 3 dönem görev yapmıştır. 2017 yılında Galatasaray Başkanlığı adaylığı için ismi gündeme gelmiştir. Özhan Canaydın zamanında futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas, eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’ in damadıdır. 2000 yılında Yelda Süren ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir oğlu birde kızı vardır.

Galatasaray başkan adaylarından Burak Elmas

''Birlikte çok şey başaracağız'' diyerek 2 Mart 2020’de başkanlık adaylığına katılacağını yönetime açıkladı. Burak Elmas, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Burak Elmas ve ekibi olarak bu meşaleyi taşımak ve Galatasaray'ın 115 yıllık geleneklerini günümüzün çağdaş spor yönetimi anlayışıyla birleştirmek için yola çıkıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Burak Elmas'ın serveti de sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Mal varlığı hakkında detaylı bilgi resmi kayıtlarda yok. 2 şirkette yönetim kurulu başkanlığı yapmakta ve zengin bir aileden gelmektedir. Elmas'ı tanıyan insanlar onun alçak gönüllü, güler yüzlü ve mütevazi bir karaktere sahip olduklarını söylemektedir. 

Burak Elmas Foto Galeri

Benzer Biyografiler

Hamit Altıntop kimdir ?
Hamit Altıntop
Sporcu
Eray İşcan kimdir ?
Eray İşcan
Sporcu
Koray Günter kimdir ?
Koray Günter
Sporcu
Wesley Sneijder kimdir ?
Wesley Sneijder
Sporcu
Hayri Kozak Kimdir? Kaç Yaşında?
Hayri Kozak
Genel
Selçuk İnan kimdir ?
Selçuk İnan
Sporcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.