İlgini çekebilir

Sahrap Soysal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.05.2019 14:52
Rasim Arı Kimdir?

Rasim Arı Kimdir ?

Rasim Arı Biyografisi

Rasim Arı kimdir? Kaç yaşında? Boyu, kilosu kaç? Nereli? Eşi kimdir? Kiminle evli? Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın biyografisi ve kısaca hayatı!

Rasim Arı, 1975 yılında Nevşehir'de doğdu. Ortaokulu Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu'nda tamamladı. Babasının mesleği üzerine ailesiyle birlikte İstanbul'un Pendik ilçesine taşındı. Burada 1996 yılında Pendik İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Rasim Arı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Marmara İlahiyatı bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimini Konya'da bulunan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünde tamamladı. Üniversite hayatı boyunda siyasetle iç içe olan Rasim Arı, mezun olduktan sonra Ak Parti İstanbul Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak hizmet etti. 

2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül tarafından kurulan hükumetin o dönem ki Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın danışmanlığını yaptı. Nimet Baş Çubukçu ve Güldal Akşit'in danışmanlıklarını yaparak bürokrasi hayatını devam ettirdi.

2001 yılında resmi olarak başlayan siyasi hayatı sonrasında 2007 yılında memleketi Nevşehir için AKP Nevşehir Milletvekili adayı oldu. 

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine atandı. 2015 yılında ise Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 

2019 yılında yapılan Belediye Başkanlığı ve Muhtarlık seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanı oldu. Arapça ve İngilizceyi iyi seviyede konuşabilmektedir.

Rasim Arı'nın açıklamalarına boykot geldi

6 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul'da yapılan seçimlerin iptal kararı sonrasında Rasim Arı gündem oldu. Ekrem İmamoğlu ve ona destek verenlerin #herşeyçokgüzelolacak etiketiyle twitterda paylaşımlarda bulunması sonrası ortalık karıştı. 

İnstagram hesabında ''Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan, 15 Temmuz hain gecesinde ortalara çıkamamış, Berkin'leri her durumda anıp da Yasin'leri Eren'leri asla anmayan, gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve, Ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addetip 'milli ve manevi toplum öncülüğü' rollerini hiçe sayan 'şahısların' bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum!..'' şeklinde açıklamada bulundu.

Rasim Arı, Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçılar için ''Şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacak'' şeklinde açıklama yaptı. Rasim arıya bir çok tepki gelirken, Nevşehir'e tur, gezi düzenleyenler boykot etmek için seferleri ve planlarını iptal ettirdiler.

Rasim Arı Foto Galeri

Görevler

  • Ataköy Marina ve Yat işletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği
  • Maksev Maltepe Eğitim Kültür Sanat Vakfı Yönet Kurulu Üyeliği
  • Wushu Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği
  • Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı
  • Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı
  • Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği
  • Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlı
  • Nevşehir Belediye Başkanlığı

Benzer Biyografiler

Ahmet Kılıç Kimdir?
Ahmet Kılıç
Siyasetçi
Fırat Görgel
Siyasetçi
Pınar Hacıbektaşoğlu Kimdir?
Pınar Hacıbektaşoğlu
Avukat Siyasetçi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir