İlgini çekebilir

Mehmet Korhan Fırat kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 21.08.2020 18:18

Özlem Akınözü Kimdir? Foto Galeri

unnamed

Özlem Akınözü Kimdir?

13 ekim 1964 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı seslendirme sanatçısı Özlem Akınözü tiyatrocu olmanın yanı sıra profesyonel bir şekilde seslendirme yapmaktadır. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan ünlü oyuncu aynı zamanda seslendirme hocalığı da yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde ilk ve orta öğretim öğrencileri için hazırlanan ders cdlerinde seslendirmeler yapan Özlem Akınözü günümüzde de tiyatronun yanı sıra çeşitli dizilerde seslendirmeler yapmaktadır

Eğitim

İlk öğretim eğitimini Ahmet Vekik Paşa İlköğretim okulunda, orta ve lise eğitimini ise Özel Yükseliş Kolejinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlayan Özlem Akınözü tiyatronun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarak da görev yapmaktadır. Dizi, film ve belgesel seslendirmesi yapan ünlü tiyatrocu çok sayıda tiyatro oyununda yer almıştır.

İlişkisi

1989 yılında eşi Tuncer Akın Akınözü ile evlenen Özlem Akınözü 2 çocuk annesi olarak sanat yaşamına devam etmektedir.

Burcu

Terazi burcu kadını olan ve burcunun tüm özelliklerini taşıyan biri olan Özlem Akınözü alımlı bir kadındır.

Boy ve Kilo

173 cm boya ve 70 kg ağırlığa sahip olan Özlem Akınözü Lisans mezunu olan tiyatrocular arasında yer almaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olarak fit bir vücuda sahip olan Özlem Akınözü belgesel seslendirmesi yapan kadın seslendirmeciler arasında yer alıyor.

Özlem Akınözü Kimdir? Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Özlem Akınözü Kimdir?
Sanatçı

Özlem Akınözü, Özlem Akınözü kimdir, Özlem Akınözü nereli, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir