İlgini çekebilir

Ebru Birçak kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 16.06.2020 18:57

Nisa Özgüç Foto Galeri

Itır-Esen-Zümrüdüanka-dizisinde-Nisa-Özgüç-rolünde (1)

Zümrüdü Anka Dizisi Nisa Özgüç (Itır Esen) Kimdir?

Zümrüdü Anka Özgüc Kimdir?

Fox Tv ekranlarında yer alan Zümrüdüanka dizisinin oyuncularından biri olan Nisa Özgüç, asıl adı Itır Esen olan deneyimli ve profesyonel bir oyuncudur. 27 Aralık 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Devlet Konservatuarı bünyesinde yetişen ve trt eğitimi alan oyunculardan biridir. Almış olduğu eğitimin yanı sıra sahip olduğu deneyim ile profesyonel bir oyuncu olan Itır esen bugüne kadar onlarca sinema filminde yüzlerde televizyon dizisinde rol almıştır. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olarak da çok sayıda tiyatro oyununda yer alan Itır Esen bir dönem oyunculuk eğitimleri de vermiştir.

Oynadığı Filmler

Aile Şerefi, Gülen Gözler, Bizim Aile gibi Türk sinemasının kült filmleri olarak kabul edilen ve çok sayıda ünlü ismin yer aldığı kadrolardan oluşan filmlerde rol almış olan Itır esen aynı zamanda çok sayıda sinema filminde yer almıştır. Yüzlerce tv dizisinde de Itır Esen’i görmeniz mümkün olup son olarak Zümrüdüanka dizisinde rol almıştır.

Boy ve Kilo

Yaşına rağmen dinç fiziği ile bilinen ünlü oyuncu 162 cm boyunda ve 65 Kg ağırlığındadır. Sarışın ve renkli gözlü olan oyuncu günümüzde de güzelliğini korumaktadır.

Eşi

Evli olan ve 3 çocuk annesi olan Itır Esen Murat Görkem Esen ile evlidir. Eşi ile 34 yıllık bir evliliğe sahip olan ünlü oyuncu evliliğin sırrını uyumlu olmak ve anlayışlı olmak olarak açıklamıştır.

 

Nisa Özgüç Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Nisa Özgüç
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir