Fatih Tezcan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.07.2018 00:52

Fatih Tezcan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Fatih Tezcan
Meslek
:
Gazeteci Yazar
Yaşı
:
1976 (42 yaşında)

Fatih Tezcan Kimdir ?

16 Temmuz 2018 tarihinde Dünya'nın en çok kullanılan sosyal ağlarından birisi olan Twitter üzerinde trend olan #FatihTezcanTutuklansın etiketi ile gündeme gelen Fatih Tezcan kimdir? Sizler için biyografisini kısa ve öz bir şekilde hazırladık. 

Fatih Tezcan kimdir? Mesleği ne? İşte tüm detaylar!

1976 yılında İstanbul'da dünyaya gözlerini açmış olan gazeteci ve yazar olan Fatih Tezcan, Osmanlı soyundan gelmektedir. Ailesi İstanbul'un köklü ailelerindendir. Dedeleri Osmanlı zamanında muhacir olarak bilinmektedir. 1933 senesinde Behçet Kemal Çağlar Lisesinden mezun olmuştur. Isparta, Çanakkale ve Siirt illerimizde vatani görevini 1996 yılı ve 97 yılı arasında tamamlamıştır. Askerden döndükten 2 sene sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazanmıştır. Üniversite eğitimine henüz 2.sınıfta iken ailevi sebeplerden dolayı devam edememiştir. 

Dini alanda kendisini geliştirmek üzere Hadis, Fıkıh, Kuran ve Tarih alanında araştırmalar yaptı ve bu konularda kendisini geliştirdi. Aynı zamanda Uluslararası İlişkiler konusuna da ağırlık verdi. Henüz 22 yaşında iken ''Körfez Savaşı ve Tevrat'' ''Irak'a Silah Satan ABD Şirketleri'' başlıklı yazıları 1998 senesinde bir gazetede yayınlandı. 

2003 senesinde Güliz hanım ile dünya evine giren Fatih Tezcan'ın bu evliliklerinden Muhammed Furkan, Mücahid Ahmed ve Nur Filistin adında çocukları dünyaya geldi.  2007 yılına kadar süren evliliği sonrası Güliz hanımdan boşanmış ve 2011 senesinde başka bir isimle tekrar evlenmiştir. Bu evliliği sonrası Duru, Hira adlarında iki kız çocuğu daha olmuştur. 

Fatih Tezcan daha çok Ortadoğu, Filistin ve İslam üzerinde yazılar yazmış ve bu konular üzerinde fazlasıyla araştırmalar yapmıştır. 

Sosyal medyada gündeme FETÖ terör örgütü ile alakası olması suçlamasıyla gündeme gelmiştir. Video ile yapmış olduğu açıklamada ''Fethullah Güleni ben o zaman 95'te, 98'de dinlediğim için zerre kadar pişman değilim ki.  İyi ki dinlemişim, Allah, Kitap, Peygamber anlatıyordu. Ne haklar 20 sene önceki hocadan Allah, Kitap diyenleri suçluyorsunuz ki? Siz zaten Allah düşmanısınız, Kuran Muhammed'in uydurması, Arapın uydurması diyenler siniz..'' şeklinde devam eden 2:17 saniye uzunluğunda bir video yayınlamıştır.

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)