İlgini çekebilir

Pelin Çift kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 08.05.2020 16:33

Ebru Yaşar Foto Galeri

Ebru Yaşar

Ebru Yaşar Kimdir ?

Doğum tarihi: 8 Ağustos 1977 (42 yıl yaşında) Doğum Yeri : Ankara Burç : Aslan Eş: Necat Gülseven (e. 2015)
Eğitim : İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı
Çocuklar : Hasan Poyraz Gülseven, Ebru Su Gülseven
Müziğe küçük yaşlarda ilgi duyan Ebru Yaşar, sahnelerle genç yaşta sahnelerle tanıştı. Yakınlarının teşvikiyle albüm çıkarmaya karar verdi ve ilk albümünü 1995 senesinde “Bu Sahilde” adı ile piyasaya sürdü. İyi bir çıkış yakalayan Yaşar, bu albümüyle Magazin Gazetecileri Derneğinden “Yılın Kadın Sanatçısı” ödülünü kazandı. Albümdeki “Bu Sahilde” ve “Vurulur Düşlerim” şarkılarına klip çekildi. İkinci albümünü 1999 senesinin Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımı ile çıkardı. “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adını taşıyan albümünün çıkış şarkısı aynı adlı şarkı oldu ve müzik sektöründe büyük bir etki yarattı. Albümün o yıl içerisinde bir milyonun üstünde satış yapmasıyla müzik sektöründe büyük bir çıkış yaptı. Albümde kendine destek veren İbrahim Tatlıses’le beraber olduğu yönünde çıkan haber ve yorumları iki sanatçı da reddetti. Bu albüm ve çıkış şarkısıyla "Yılın Kadın Sanatçısı" ve "Yılın Şarkısı" ödüllerini aldı. "O Beni Sırtımdan Vurdu" ve "Yalan" şarkılarıyla da müzik listelerinin üst sıralarında yer almayı başardı.

"Aşkımız Buraya Kadar" ve "Yeşillenirim" albümleriyle başarısını sürdüren sanatçı 2007 yılında Avrupa Müzik'le anlaştı ve 2008 sonunda "Seviyorum Seni" isimli yepyeni albümüyle müzikseverlerle buluştu. Albüme ismini veren şarkıda İsmail YK ile düet yapan Ebru Yaşar, yine müzik listelerinin zirvesine oturdu. Uzun bir aradan sonra 2011 de 'Delidir' albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Ebru Yaşar, albümüne adını verdiği Sezen Aksu'nun parçasını Türkçe, Kürtçe ve Arapça okuyarak bir ilke imza attı. İlk defa yeni bir şarkı Kürtçeye çevrilmiş oldu. Şarkının Kürtçe ve Arapça versiyonu Youtube’da Türkçeden daha fazla dinlenme oranına sahip oldu.

2012 de Ebru Yaşar, yeni tek şarkılık çalışması ‘Ağlayamıyorum’ ile popüler müzik piyasasını hareketlendirdi. Sanatçı, 2013 yılının Nisan ayında “Sanat-ı Ebru” adlı albümüyle sevenleriyle buluştu. 2014 yılında Tan Taşçı ile düet yaptığı single çalışması “Cumartesi”yi hayranlarıyla paylaştı. 24 Haziran 2015’te bir süredir beraber yaşadığı sevgilisi Necati Gülseven’le görkemli bir düğün töreniyle evlendi.

Aldığı Ödüller:

1997: "Bu Sahile" albümü MGD "yılın en iyi kadın sanatçısı", 1999: "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" albümü Kral TV "yılın en iyi kadın sanatçısı" "En İyi Şarkı Sözü" "en iyi şarkısı", 2003: ''Yeminim Var'' albümü İstanbul FM ''Yılın En Çok İstek Alan Şarkısı.

Albümleri:

1995: Bu Sahilde, 1997: Sevenler Ölmez, 1999: Seni Anan Benim İçin Doğurmuş, 2003: Aşkımız Buraya Kadar, 2006: Yeşillenirim, 2008: Seviyorum Seni, 2011: Delidir, 2012: Ağlayamıyorum (Tekli), 2013: Sanat-ı Ebru, 2014: Cumartesi (Tekli).

Klipleri:

Bu Sahilde: Haziran 1995, Vurulur Düşlerim: 1995, Seni Anan Benim İçin Doğurmuş: Şubat 1999, Sırtımdan Vurdu: Haziran 1999, Yalan: Ekim: 1999, Aşkımız Buraya Kadar: 27 Mayıs 2003, Yeminim Var: 17 Eylül 2003, O Değil: 5 Ocak 2004, Yeşillenirim: Haziran 2006, Ne Doktorlar Ne Mühendisler: Ağustos 2006, Ateşten Gömlek: Aralık 2006, Gel Neredeysen: Mayıs 2007, Seviyorum Seni: 29 Ekim 2008, Eğer (Yeni Versiyon), Kararsızım, Delidir: 16 Haziran 2011, Gözlerimde Gece Oldu: 2011, Ağlayamıyorum: 2012

Son Olarak;

Ebru Yaşar - Kalmam Şarkısı ile gündeme tekrardan merhaba dedi

Ebru Yaşar Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

  • Netflix ile anlaştığını duyuran şarkıcı Ebru Yaşar.
  • Sinema Filminde Oynacağı iddalari açıklama getirdi.
  • Şarkıcı, dünyaca ünlü dijital dizi ve film platformu Netflix ile anlaştığını, yakında çekilecek bir filmde kamera karşısına geçeceğini belirterek şunları söyledi: "Çok farklı bir sinema filmi için Netflix'le anlaştım. Detaylar hakkında konuşmak için erken, fakat anlaşmayı sağladık. Buradan da Netflix'in yetkilileri ile görüşmeye gidiyorum zaten. Dünyanın en büyük dijital platformunda yer alacağım için çok heyecanlıyım."

Benzer Biyografi Yazıları

Ebru Yaşar
Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdir.TV sitesinde ağırlıklı olarak oyuncu ve gündemdeki kişilerin güncel biyografi bilgileri yayınlanmaktadır. Yayınlanan biyografi içerikleri editörlerimiz tarafından araştırılak, özgün bir şekilde hazırlanmaktatır.

Biyografi ve oyuncu bilgilerinin farklı sitelerde yayınlanması için izin alınması ve kimdir.tv sitesinin kaynak göstermesi gerekmektedir. Frisuren