Dilek Livaneli Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.03.2019 15:14

Dilek Livaneli Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Dilek Livaneli
Meslek
:
Öğretmen
Doğum Tarihi
:
1981 (40 Yaşında)
Doğum Yeri
:
Samsun/Bafra
Eşi
:
Teoman Livaneli

Dilek Livaneli Kimdir ?

Dilek Livaneli kimdir? Dünyanın en iyi öğretmenleri listesinde ilk 50 öğretmen arasına giren ve tek Türk öğretmen olarak yer alan Dilek Livaneli kaç yaşında? Kimin kızı? Babası kimdir? Nereli? Eşi kimdir? Kiminle Evli? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Bu yazıda yer alan başlıklar
Nasıl Tanındı?
Kaç Yaşında?
Eşi Kimdir?

 

Dilek Livaneli, 1981 senesinde Samsun iline bağlı Bafra ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimine başlayana kadar tüm öğrenim hayatını Bafra ilçesinde tamamladı. Ardından lisans eğitimini yapmak için Ankara'ya gitti. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

İdealist öğretmenlerden birisi olan Dilek Livaneli, 13 yıllık öğretmenliğinin son 6 yılını Kumköy İlkokulunda devam ettirmektedir. Livaneli, Samsun Kumköy İlkokulunun hem öğretmeni, hem çalışanı, hemde müdürü olarak görev yapıyor. Dilek Livaneli, Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Kumköy mahallesinde bulunan Kumköy İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak göreve devam etmektedir. Aynı zamanda Amasya Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliği üzerine Yüksek Lisans yapmaktadır.

 

Dilek Livaneli'nin ağzından ''Ben öncelikle şuna inanıyorum, hangi meslekte olursa olsun, insan işini sevdiği zaman daha üretken oluyor, daha yaratıcı oluyor. Asla bahaneler üretmiyorsunuz ve Her zaman kendinize şunu söylüyorsunuz; Ben kendimi değerlendirirken sahip olmadıklarım ile değil, sahip olduklarımla neler yaptığıma bakıyorum. Sahip olduğum bu, elimde ne var? Köy okulu var, köy çocuğu var, köy kadını var. Bununla ne yapabilirim? Çitayı en fazla ne kadar yükseltebiliriz? İşte ben bunların üstüne gittim ve bir süre sonra o kadar sevgi ve saygı kazanıyorsunuz ki, üzerinizde daha büyük bir sorumluluk yükleniyor ve burada yerimde saymamalı, üzerine bir şeyler daha koymalıyım, mesela benim her gün bir saatlik yolum var. Bir saat gidiyorum, bir saat geliyorum, ve yol boyunca tek düşündüğüm şey şu; Daha farklı ne yapabilirim? 

Dilek Livaneli, Kumköy İlkokulunda dört farklı sınıfa eğitim vermektedir. Okulda eğitim zamanı gün içinde bittikten sonra orada bulunan köy halkı ve köy okulunda eğitim gören öğrenciler  için çalışmalar yapmaktadır.

Dilek Livaneli nasıl tanındı?

Okulum Gençleşiyor Projesi

Eğitim verdiği okulda bulunan öğrenciler için farklı projeler geliştiren ve sürekli en iyisini yaparak hizmet etmeyi hedefleyen Dilek Livaneli, Okulum Gençleşiyor adlı projesi ile bir ilke imza attı. Öğrencileri buz pateni,tiyatro, piyano ve sinema gibi farklı etkinliklerle buluşturdu. Görev yaptığı Kumköy'de okuma yazma bilmeyen erkek, kadın herkese okuma ve yazmayı öğretmek için çabaladı. Kadınlara hobi olarak ilgilenmeleri ve bir yandan da ekonomik destek sağlaması açısından devlet tarafından destek alarak ayakkabı atölyesi açtırdı.

Varkey Gems Vakfı tarafından 2015 yılında bulunduğu şartlara ve imkana rağmen büyük bir adım atan Dilek Livaneli,  En İyi 50 Öğretmen arasında yer aldı.

Dilek Livaneli Kaç Yaşında?

1981 yılında doğan Livaneli, 40 yaşındadır.

Kiminle Evli? Eşi Kimdir?

Dilek öğretmen, inşaat mühendisi Teoman Livaneli ile evlidir.

 

 

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)