İlgini çekebilir

Erdem Vurdem kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.02.2018 04:19
Burçin Bildik Kimdir?

Burçin Bildik Kimdir ?

Burçin Bildik Biyografisi

Burçin Bildik kimdir? Burçin bildik 30 Mayıs 1970 yılında İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğmuş ve hayatına orada başlamış şimdilerde sevilen bir sinema oyuncusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğitim hayatını İstanbul’da sürdüren Burçin Bildik üniversite hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi devlet konservatuvarı Türk halk oyunları bölümünde devam etmiş ve mezun olmuştur. Halk arasında tam olarak reklam filmlerinde rol alarak tanınmaya başlayan Burçin bildik daha sonradan sinema filmi olan sağ salim ile oldukça büyük bir beğeni ile sinema oyuncusu hayatına hızlı bir giriş yapmıştır. İlkokulda katıldığı amatör tiyatro gösterilerinin yanı sıra Yurdaer Doğulu adında bir gitar hocasından hem gitar dersi hem de solfej dersleri alarak o yaşlarda sanat hayatına kendini adamaya başlamıştır. Burçin Bildik ilkokul çağlarını bu şekilde tiyatrolar ve gitar dersleriyle geçirdikten sonra ilgisini halk oyunlarına vermiştir. Halk oyunları derneklerinde profesyonel olarak eğitmen ve oyunculuk yapmıştır. Aynı zamanda görev aldığı derneklerde kurucu olarak da görevler yapmış bulunmaktadır.  Bu tarz sosyal aktivitelerde oldukça aktif bir kişilik olarak farklı yurt içi ve yurt dışı  yarışmalarda ve festivallerde üstün başarısı ile ülkemizi temsil etmiştir. Yıllardır emek verdiği bu aktivitelerin içinde en çok ilgisini çeken halk oyunlarına üniversite hayatında İstanbul teknik üniversitesinde tekrar yoğunlaşarak devlet konservatuarı Türk halk oyunları bölümünden mezun olmuştur.

Burçin Bildik ilkokul zamanlarında aldığı solfej ve gitar derslerinin verdiği bilgi ile şarkıcılık ve bir süre de müzisyenlik yapmış bulunmaktadır.  Bir süre kendi başına yaptığı müzisyenlik hayatına üniversite hayatında 1990 yılında iki gitarist arkadaşı ile birlikte grup sevgi yolcuları ile devam etmiştir. Bu zamanlarda profesyonel müzik hayatına atılan Burçin Bildik 1997 yılında gruptan ayrılarak kendi başına devam etmiş ve halen de çeşitli orkestralarda hem Türkçe hem de Rumca şarkılar söylemeye devam etmektedir.

Reklam Filmleri

Burçin Bildik hayatımıza ilk önce Vestel reklamları ile girmiş ve bu reklam filminden sonra Yapı Kredi ile devam etmiştir. Reklamcılık hayatında oldukça ilerleyen Bildik 118 33, Atlas jet ve en son vatan bilgisayar reklamlarında oynamış bulunmaktadır. Tam olarak reklam oyunculuğu ile tanınmaya başlayan oyuncu oyunculuk basamaklarını hızla tırmanarak yükselmiştir.

Burçin Bildik Filmleri

Ünlü oyuncu bütün sempatisi ile 2012 de vizyona giren arkadaşım Max filminde sinema oyunculuğuna tam olarak atılmış ve kendini beyaz perdede görmeyi başarmış bulunmaktadır. Daha sonrasında izlenme rekorları kıran Sağ Salim filmi ile sempatikliği ve komik kişiliği ile sevenlerini arttırmış bulunmaktadır. Filmin Sağ Salim 2 serisinde büyük ilgi kazanmış ve daha sonrasında Sen Sağ Ben Selamet filmi ile tekrar sevenlerini beyaz perdeye taşımıştır. Oyunculuk hayatına büyük adımlarla gire Burçin Bildik merdivenleri  hızla tırmanmış büyük bir ilgi ile oyunculuk hayatına devam etmektedir. Başarılı bir oyuncu olarak sevenlerini beyaz perdede ağırlamaya devam etmektedir. 

Burçin Bildik Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Yeni Gelin (Deli Müsellim) TV Dizisi 2017
  • Bekar Bekir - Sinema Filmi 2017
  • Sen Sağ Ben Selamet (Selamet) - Sinema Filmi 2016
  • Ekonomi Tıkırında - Sinema Filmi 2015
  • Sağ Salim 2 Sil Baştan (Salim) Sinema Filmi 2013
  • Salih Kuşu (Soykut) TV Dizisi 2013
  • Sağ SalimSağ Salim (Salim)
  • Arkadaşım MaxArkadaşım Max (Burhan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.