Burak Kut Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.08.2018 01:49

Burak Kut Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Burak Kut
Meslek
:
Şarkıcı, Oyuncu, Ses Sanatçısı
Eğitim
:
İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
Doğum Yeri
:
İstanbul
Yaşı
:
27.08.1973 (44 Yaşında)
Eşi
:
Cansel Yeni (e.2011)
Boyu
:
1.81 cm
Kilo
:
70

Burak Kut Kimdir ?

Burak Kut, 27 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar lisesi mezunu olan Kut, küçük yaşlarından itibaren müziğe olan ilgisi ile ön plana çıkmıştır. Ortaokul eğitimini Çapa Ortaokulunda tamamlamıştır. İstanbul'un Fatih ilçesi Çapa semtinde bulunan Şehremini Lisesinde müzik dersi olmaması nedeniyle kaydını yaptırmamıştır.

Girmeyi çok istediği İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen sınavda birinci olmuş ve liseye girmeye hak kazanmıştır. Burada flüt ve piyano çalma becerisini geliştirmek için özel dersler almıştır.

Burak Kut'un kariyeri

24 Nisan 1994 tarihinde Hakan Peker ile anlaştı ve ''BenimleOynama/Çılgınım'' adlı ilk albümünü çıkardı. Çıkarmış olduğu ilk albümü yaklaşık 1.000.000 satış sağladı. İlk çıkardığı albümü sayesinde büyük çıkış sağlayan Burak Kut, 1995 yılında ''Nereden Geldim, Nerelere Gideceğim'' adlı ikinci albümünü çıkardı. Yurt içinde ve yurt dışında sayısı oldukça fazla konser veren sanatçı, bir çok ödüle layık görüldü.

Film seslendirmesinden oyunculuğa kadar uzandı. Burak Kut, Türk şarkıcı, besteci, oyuncu ve söz yazarı. Ayrıca bir legerro tenor sesine sahiptir. 2011 yılında Cansel Yeni ile evlenmiştir. Bu evliliklerinden Aden Bucan isminde bir kız çocukları olmuştur.

Beyazit Öztürk'ün sunduğu Beyaz Show kanalında canlı performansını sizlerle paylaşmak istiyoruz;

Albümleri

  • Benimle Oynama - Çılgınım
  • Nereden Geldim Nereye Gideceğim
  • Komple
  • Burak Kut
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)