İlgini çekebilir

Sevgül Kıroğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.01.2018 22:40
Burak Canatan Kimdir?

Burak Canatan Kimdir ?

Burak Canatan Biyografisi

1997 yılında Hollanda/Rotterdam doğumlu Burak King (Burak Canatan) Türk rap müzisyenidir.  Babası Kadir Canatan ve annesi ise Emine Canatan'dır. Okul hayatına Rotterdam'da başlayan Burak Canatan, 15 yaşlarında iken ailesiyle birlikte kalıcı olarak Türkiye'ye yerleşmiştir. Burak Canatan halen Kütahya Dumplupınar üniversitesinde BESYO (Beden Eğitimi Öğretmenliği) bölümünü okumaktadır. 

 

Rap yapmaya küçük yaşlarda başlamış ve ileride alacağı ödüllere kendi adını yazdırmayı başarmıştır. Babası Profesör Doktordur. Annesi Kırıkkale, babası Kırşehir' doğumludur. Küçük yaşlarda arkadaşları tarafından ''King'' lakabını almıştır. İstanbul'da iken Abdurrahim Akça (Eypio ) ile tanışan Burak Canatan, rap müziği yapmaya ilk adımlarını burada atmıştır.

Burak King Kimdir?

Eypio ile birlikte 28 Aralık 2015 tarihinde yapmış oldukları ''Günah Benim'' adlı şarkıları 215 Milyon kişi tarafından izlenmiş ve büyük yankı yaratmıştır.  Burak King bu şarkı ile piyasada kendi adını duyurmayı başarmıştır. Burak King, 20 Aralık 2017 tarihinde yayınladığı ''Yanıyoruz'' adlı şarkıyla da şimdiden 20 milyon üzerinde izlenme almıştır.

 

 

 

 

 

Burak Canatan Foto Galeri

Başarıları

  • 'En Iyi Çıkış Yapan Solist' - 43. Pantene Altın Kelebek ödülleri (2016)
  • 'Yılın En Başarılı Şarkısı' Günah Benim - İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu (EMÖS) (2017)[10]
  • 'Yılın En Iyi Çıkış Yapan Şarkısı' Günah Benim - Istanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri (2017)[11]
  • 'Yılın Mimar Sinanları' - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Ödül Töreni (2017)[12]
  • 'Yılın Şarkısı' Koştum Hekime - 44. Pantene Altın Kelebek ödülleri adayıdır (2017)

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.