Arda Türkmen

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.10.2016 14:51

Arda Türkmen Kimdir?

Adı Soyadı
:
Arda Türkmen
Yaşı
:
41 ( 1975 doğumlu )
Mesleği
:
Şef - Yemek Programı Sunucusu
Memleket
:
İstanbul
Eğitim
:
Saint Benoit Fransız Lisesi - İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme - İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Çift Anadal
Boy
:
1.76 cm
Kilo
:
70 kg
İlişki Durumu
:
Bekar

Yer Aldığı Projeler

  • Arda'nın Mutfağı

Arda Türkmen Biyografi

Türkiye'nin ünlü şeflerinden olan ve aynı zamanda sporcu kişiliği ile de dikkat çeken Arda Türkmen 1975 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü okuyan ve daha sonra aynı üniversitede Sahne ve Gösteri Sanatları alanında çift anadal yapan Arda Türkmen, askerliğini de Denizli'de yapmıştır.

İşletmecilik yaşamı oldukça aktif geçen Arda Türkmen, İstanbul'da bilindik birçok mekanın işletmeciliğini yapmıştır. Roka Davet isimli organizasyon şirketini Arda Türkmen kurmuştur. Arda Türkmen bir zamanlar Asmalımescit'in en gözde mekanlarından olan ve hatta "Isız Adam" filminde de izlediğimiz restoran olan Leblon adlı mekanın sahibiydi. Fakat belediye tarafından yapılan yeni düzenlemeler sonucu popülerliğini yitiren Asmalımescit'de bulunan mekanını kapatma kararı aldı.

Arda Türkmen, önce CNN Türk ekranlarında başladığı ve daha sonra TV 8 ekranlarına taşınan Arda'nın Mutfağı isimli yemek programının sunuculuğunu yapmaktadır. Aynı zamanda gazetede programla aynı isimde köşe yazıları yazan Arda Türkmen, La Cucina isimli İtalyan dergisinde de yemek yazıları yazmaktadır.

Arda Türkmen'in Karaköy'de 2 , Nişantaşı'nda da 1 olmak üzere İstanbul'un en popülerleri arasında olan 3 mekanı bulunmaktadır. Farklı konsept mutfaklardan oluşan bu mekanlar oldukça popülerdir.

Arda Türkmen koyu Galatasaray taraftarıdır. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine destek verdiği Velotürk adlı grubun kurucusudur. Bu sayede Türkiye genelinde çocuklara hem eğitim desteği sağlayıp hem de bisiklet dağıtımı yapmaktadırlar.

Benzer Biyografi Yazıları
Arda Türkmen yer aldığı , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)