İlgini çekebilir

Naz Ar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.05.2019 00:27
Zümrüt İmamoğlu Kimdir?

Zümrüt İmamoğlu Kimdir ?

Zümrüt İmamoğlu Biyografisi

Zümrüt İmamoğlu kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Eşi kimdir? İşte biyografisi! Dr. Zümrüt İmamoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Daha sonra ABD'ye giderek, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde doktorasını bitirdi. Ekonomi alanı üzerinde uzmanlaşan ve Baş Ekonomist unvanını kendisinde bulunduran Dr. Zümrüt İmamoğlu, 2015 yılında  (TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Baş Ekonomisti olarak görev yapmaktadır. Böylelikle Ne Mezunu? sorusununda cevabını vermiş olduk. Biraz öz geçmişinden bahsedersek;

BETAM'da (Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi) Türkiye Ekonomisi hakkında çalışmalar ve araştırmalar yaptı. İstanbul'da bulunan Kadir Has Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde ekonomi alanında ders verdi. Ekonomi biliminin bir alt dalı olan ve  toplam tüketim-üretim, toplam tasarruf-yatırım, toplam gelir-istihdam gibi toplam büyüklüklerini inceleyen ve bunlar ile ilgili çözümleme ve çıkarımlar yapan Makroekonomi dalında çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası İktisat alanı üzerine de son zamanlarda araştırmalar yapmaktadır.

Günümüzde Bloomberg HT, CNN Türk, Haber Türk kanalları ve bir çok ekonomi alanında öne çıkan gazetelerde yer almaktadır.

Peki Dr. Zümrüt İmamoğlu aslen nereli? Kaç yaşında?

En merak edilen sorulardan ikisi bu olsa gerek. Zümrüt İmamoğlu'nun nerede doğduğu, nereli olduğu kaç yaşında yada doğum tarihinin ne olduğu hakkında doğru bir bilgiye ulaşılamamıştır. Siz bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz, yorum olarak yazabilirsiniz.

Evli mi değil mi? Eşi kim? Kiminle evlendi? gibi soruların cevabını yine araştırmalarımız sonucu bulamadık. Dilerseniz bu konuda bilgi sahibi olduğunuzdan emin olduğunuz zaman yorum kısmından yazabilirsiniz.

Sıkça arananlar

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir