İlgini çekebilir

Atakan Hoşgören kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.08.2018 19:12
Zoe Saldana Kimdir?
indirim7.com

Zoe Saldana Kimdir ?

Zoe Saldana Biyografisi

Zoe Saldana kimdir? Kaç yaşında? İşte güncel biyografisi!

19 Haziran 1978 tarihinde ABD Eyaleti New Jersey'de doğdu. Ünlü oyuncu Zoe Saldana, Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti) filminde Anamaria  karakteri ile ünlenmiştir. Tabi sadece bu film ile kalmayıp 2009 yılında hatırlayacağınız üzere Avatar filmi ve Star Trek filmi ile tüm film dünyasına adını duyurmayı başarmıştır.

[caption id="attachment_29406" align="alignnone" width="640"]Zoe Saldana - Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti Anamania Zoe Saldana - Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti Anamania[/caption]

Tam ismi Zoe Yadira Zaldana Nazari'dir. Babası Dominik Cumhuriyeti kökenlidir. Annesi ise Porto Riko'ludur. Amerikalı aktör Zoe Saldana, 10 yaşından sonra yaşamını annesi ve kız kardeşleri ile beraber Dominik Cumhuriyeti’nde devam ettirmiştir. Sebebi ise 9 yaşında iken babasını trafik kazasında kaybetmiş olmasıdır. Kısa bir süre Dominik'te kalmış ve Amerika'ya geri dönmüştür. Lise eğitimini alırken aynı zamanda tiyatro/oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk hayatı

Zoe Saldana ilk olarak 1999 yılında (21 Yaşında) ilk bölümü 1990 yılında yayınlanan Law & Order adlı televizyon dizisinde oynamıştır. Merger adlı karakteri canlandıran başarılı isim Saldana, büyük beğeni toplamış ve 2000 yılında ilk dizisinden sonra bir sinema filmine adını yazdırmayı başarmıştır. Dominik'te aldığı bale ve dans üzerine eğitimleri üzerine bu filmde balerin karakterini canlandırdı.

Oynadığı filmler

  • Avatar - 2010  Neytiri
  • Kolombiyalı: İntikam Meleği
  • Galaksinin Koruyucuları
  • Star Trek Sonsuzluk
  • Gecenin Kanunu
  • Galaksinin Koruyucuları 2
  • Avengers: Sonsuzluk Savaşı
  • Dev Avcısı

Oyunculuğun yanı sıra dansa olan merakı dikkat çekmektedir. Güzel oyuncu,  Dominik Cumhuriyetine ailesi ile birlikte gittiği yıllarda Dans üzerine eğitimler almıştır. 

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir