Zehra Yılmaz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.11.2016 08:39

Zehra Yılmaz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Zehra Yılmaz
Nereli
:
İstanbul
Yaşı
:
22 (25.06.1994)
Eğitim
:
Marmara Üniversitesi
Boyu
:
1.68 cm
Kilosu
:
54 kg
Burcu
:
Yengeç
Göz Rengi
:
KAhverengi

Zehra Yılmaz Kimdir ?

Zehra Yılmaz, 25 Haziran 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde başarılı bir eğitim hayatı geçiren ve bununla birlikte ailesinin de desteği ile sanata olan ciddi merakını zaman içerisinde eğitimler alarak giderme yolunda da somut adımlar atmaya başlamıştır. Oyunculuk merakı bunlardan birisidir.

Zehra Yılmaz, tabi ki merakından ve hevesinden zaman içerisinde yükseklisans eğitimi oyunculuk üzerine almasa da zaman içerisinde özel kurumlar aracılığı ile oyunculuk eğitimleri alma yoluna gitmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimi ve güzelliği ona şöhret sahnesinin kapılarını çok kısa bir zaman dilimi içerisinde aralamıştır.

NASIL TANINDI?

Türkiye, Zehra Yılmaz ismini en çok izlenen program yapımlarından birisi olarak dikkatleri çeken Bugün Ne Giysem? programı ile tanıdı. Güzelliği ve enteresan kişiliği ile program içerisinde çok ciddi anlamda fark yaratmayı başaran Zehra Yılmaz, programın en çok konuşulan ve en çok araştırılan isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekti diyebiliriz.

2011 yılında katılmış olduğu yarışmada birinci olamasa dahi güzelliği ile birlikte yapımcıların da dikkatini üzerine çekmiştir. Tabi ki zaman içerisinde yine dizi teklifleri alarak oyunculuk kariyerine resmi olarak adım atmak adına somut adımlar atmayı da başardı.

OYUNCULUK EĞİTİMİ

Profesyonel anlamda oyunculuk eğitimleri için özel kurumları tercih etmek zorunda olan Zehra Yılmaz, bu anlamda eğitim almak adına Cüneyt Sayın Oyunculuk Atölyesi bünyesinde sorunsuz bir şekilde oyunculuk eğitimleri almış ve yetenekleri ile birlikte herkesi kendisine hayran bırakmayı da başarmıştır.

Zehra Yılmaz, oyunculuk eğitimleri sırasında kursunun düzenlemiş olduğu birçok farklı oyunda yer alarak kendisini her anlamda kanıtlamayı da başarmıştır.

GÜNCEL PROJESİ

Zehra Yılmaz, Marmara Üniversitesi mezunudur. Profesyonel anlamda aldığı oyunculuk eğitimlerini de başarılı bir şekilde noktaladıktan sonra hiç ara vermeden ilk dizi projesi teklifini almış ve bu anlamda profesyonel oyunculuk hayatına start vermiştir.

2016 yılında yayın hayatına başlayan Bodrum Masalı dizisi kadrosuna giren ve Rana karakterine hayat veren Zehra Yılmaz, ciddi anlamda sevilen bir karakter olmuştur. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Timuçin Esen, Şevval Sam, Hilmi Cem İntepe, Dilan Çiçek Deniz, Alperen Duymaz gibi isimlerde yer almaktadır.

Rol Aldığı Projeler

  • 2016 - Bodrum Masalı
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)