İlgini çekebilir

Umut Karadağ kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.01.2018 22:09
Zehra Yılmaz Kimdir?

Zehra Yılmaz Kimdir ?

Zehra Yılmaz Biyografisi

Zehra Yılmaz, 25 Haziran 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde başarılı bir eğitim hayatı geçiren ve bununla birlikte ailesinin de desteği ile sanata olan ciddi merakını zaman içerisinde eğitimler alarak giderme yolunda da somut adımlar atmaya başlamıştır. Oyunculuk merakı bunlardan birisidir.

Zehra Yılmaz, tabi ki merakından ve hevesinden zaman içerisinde yükseklisans eğitimi oyunculuk üzerine almasa da zaman içerisinde özel kurumlar aracılığı ile oyunculuk eğitimleri alma yoluna gitmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimi ve güzelliği ona şöhret sahnesinin kapılarını çok kısa bir zaman dilimi içerisinde aralamıştır.

NASIL TANINDI?

Türkiye, Zehra Yılmaz ismini en çok izlenen program yapımlarından birisi olarak dikkatleri çeken Bugün Ne Giysem? programı ile tanıdı. Güzelliği ve enteresan kişiliği ile program içerisinde çok ciddi anlamda fark yaratmayı başaran Zehra Yılmaz, programın en çok konuşulan ve en çok araştırılan isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekti diyebiliriz.

2011 yılında katılmış olduğu yarışmada birinci olamasa dahi güzelliği ile birlikte yapımcıların da dikkatini üzerine çekmiştir. Tabi ki zaman içerisinde yine dizi teklifleri alarak oyunculuk kariyerine resmi olarak adım atmak adına somut adımlar atmayı da başardı.

OYUNCULUK EĞİTİMİ

Profesyonel anlamda oyunculuk eğitimleri için özel kurumları tercih etmek zorunda olan Zehra Yılmaz, bu anlamda eğitim almak adına Cüneyt Sayın Oyunculuk Atölyesi bünyesinde sorunsuz bir şekilde oyunculuk eğitimleri almış ve yetenekleri ile birlikte herkesi kendisine hayran bırakmayı da başarmıştır.

Zehra Yılmaz, oyunculuk eğitimleri sırasında kursunun düzenlemiş olduğu birçok farklı oyunda yer alarak kendisini her anlamda kanıtlamayı da başarmıştır.

ZEHRA YILMAZ DİZİLERİ

Zehra Yılmaz, Marmara Üniversitesi mezunudur. Profesyonel anlamda aldığı oyunculuk eğitimlerini de başarılı bir şekilde noktaladıktan sonra hiç ara vermeden ilk dizi projesi teklifini almış ve bu anlamda profesyonel oyunculuk hayatına start vermiştir.

2016 yılında yayın hayatına başlayan Bodrum Masalı dizisi kadrosuna giren ve Rana karakterine hayat veren Zehra Yılmaz, ciddi anlamda sevilen bir karakter olmuştur. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Timuçin Esen, Şevval Sam, Hilmi Cem İntepe, Dilan Çiçek Deniz, Alperen Duymaz gibi isimlerde yer almıştır.

CENNETİN GÖZYAŞLARI DİZİSİ MELİSA ROLÜ

Cennet'in Gözyaşları Oyuncuları

Zehra Yılmaz ATV'de yayınlanan ve Berk Atan, Almila Ada, Ebru Destan, Esra Ronabar, Hazım Körmükçü gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı "Cennetin Gözyaşları" isimli dizide Melisa Soyer rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. 

Cennetin Gözyaşları Oyuncuları: Almila Ada, Berk Atan, Oktay Çubuk

Zehra Yılmaz Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
Dilan Çiçek Deniz
Oyuncu
Timuçin Esen Kimdir?
Timuçin Esen
Oyuncu
Kaan Çakır Kimdir?
Kaan Çakır
Oyuncu
Kıvanç Kasabalı
Kıvanç Kasabalı
Oyuncu
Hazım Körmükçü Kimdir?
Hazım Körmükçü
Oyuncu
Esra Ronabar Kimdir?
Esra Ronabar
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir