İlgini çekebilir

Murat Akkoyunlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.02.2019 01:58
Yusuf Karakaya Kimdir?

Yusuf Karakaya Kimdir ?

Yusuf Karakaya Biyografisi

Yusuf Karakaya kimdir? Survivor 2019 Türkiye - Yunanistan yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan Yusuf Karakaya kaç yaşında? Aslen nereli? Boyu, kilosu kaç? İşte tüm detaylar!

Yusuf Karakaya, 1995 yılında Elazığ'da doğdu. Survivor 2019 yarışmasına Elazığ'dan katılan Karakaya, profesyonel olarak kickboks ve muay thai sporu ile ilgileniyor. En çok dikkat çeken özelliği is fiziği olarak görünüyor. 10 yaşında başladığı dövüş sporuna devam etmekte olan Yusuf Karakaya, 1.80 cm boyunda ve 83 kilo ağırlığındadır. Burcu ne? Sevgilisi kimdir? gibi soruların ise yanıtını henüz bulamadık.

Yusuf Karakaya'nın Survivor 2019 öncesi söyledikleri

Bu mücadelede beni asla yalnız bırakmayacağınıza eminim. Desteğiniz olmadan başaramam, dualarınızı eksik etmeyin...

En iyi bildiğim işi yapmaya, savaşmaya gidiyorum! 
Survivor 2019’da Yunanistan ekibi ile yapılacak olan mücadele de ülkemizi temsil etmek, bayrağımızı dalgalandırmak için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Biyografimde ki linke tıklayarak videoma beğeni ve yorum yaparsanız sevinirim. Destekleriniz için çok teşekkürler...

Yarışma adayı iken söyledikleri;

Merhaba, ben Yusuf Karakaya. 1994 Elazığ doğumluyum. Ben çiftçi bir ailenin oğluyum. 14 yaşına kadar sadece okul hayatım oldu, sonrası ise aileme yardım ederek geçti. 14 yaşında arkadaşım bana kickboks sorunu önerdi. Antrenmana gittim ve bu sporu çok sevdim. Bir gün en iyi olmak için hayal kurdum ama önümde bir engel vardı; ailem. Sporun gelecek vadetmediğini düşünüyordu ve beni başlarda desteklemedi. İnternet üzerinden takip ettiğim bir kulüp vardı ve Antalya'daydı. Bir gece ilk defa ailemden habersiz bir bilet alarak Antalya'ya gittim. Takip ettiğim kulübe gittim ve onlara antrenman yapabilir miyim diye sordum. Sağ olsunlar bana kapılarını açtılar. İlk başlarda dışarıda yatıyordum. Antrenörüm durumu öğrendi ve salonu temizleme şartı ile salonda kalabileceğimi söyledi.

Tam üç yıl salonda yatarak antrenmanlara devam eden Yusuf Karakaya, uluslararası ve Türkiye genelinde bir çok amatör başarı elde etti. Bir gün yine uçak bileti keserek Tayland'a gitti. Bir buçuk yıl orada kaldı ve üç şampiyonluk elde etti. Ülkemizi bir çok yerde temsil ettiğini söyleyen Karakaya, Suvivor 2019 yarışmasında da elinden geleni yaparak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediğini söylüyor. Bakalım neler olacak? Kendisine başarılar diliyoruz...

Yusuf Karakaya Foto Galeri

Katıldığı Yarışma

Benzer Biyografiler

Dimitra Vamvakousi Kimdir?
Dimitra Vamvakousi
Genel
Erdem Ekşioğlu Kimdir?
Erdem Ekşioğlu
Oyuncu
Hikmet Tuğsuz Kimdir?
Hikmet Tuğsuz
Yarışmacı
Ria Kolovou Kimdir?
Ria Kolovou
Yarışmacı
Ecem Onaran Kimdir?
Ecem Onaran
Sporcu
Bora Edin Kimdir?
Bora Edin
Sporcu Yarışmacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir