İlgini çekebilir

İlyas Atanısev kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.10.2017 15:56
Yıldıray Şahinler (İçerde Dizisi Alyanak)

Yıldıray Şahinler Kimdir ?

Yıldıray Şahinler Biyografisi

Yıldıray Şahinler, 7 Şubat 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim konusunda küçük yaşlardan itibaren kendisine has bir tavır takınan ve Suadiye Lisesi mezunu olan Şahinler, zaman içerisinde oyuncu olma merakı ile kendi nezdinde girişimler yapmaya başlamıştır.

İstanbul’da ki tiyatro okullarına başvuran ve ilk aşamada amatör eğitimler alarak kendisini geliştirme yoluna giden Şahinler, zaman içerisinde İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosuna girmeyi başarmıştır. İlk olarak 1988 yılında Turan Oflazoğlu tarafından sahnelenen Genç Osman tiyatrosunda kendisine yer bulmuş ve kariyerine start vermiştir.

1988 – 2007 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatrosu bünyesinde tam 16 ayrı tiyatro oyununda sahne alan usta oyuncu, kendisini sürekli daha da ileriye götürmüş ve profesyonel hale gelmiştir. Oynadığı tiyatro oyunlarından bazıları Theope, Çıkmaz Sokak Çocukları, Suç ve Ceza, Opla Zonun Dramı, Gılgameş ve Can Tarlası gibi oyunlar sıralanabilir. 2007 yılına kadar İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilmiştir.

2007 yılında sahnelenen Barut Fıçısı tiyatro oyunu için ise yönetmenlik koltuğuna geçerek bu anlamda ilk ciddi adımını atmış ve tiyatro yönetmenliği görevine de soyunmuştur. 2007 ile 2014 yılları arasında ise Alevli Günler, Doğumgünü Partisi, Bezirgan ve İhtiyar Balıkçı ve Deniz isimli tiyatro oyunlarının yönetmenliğini yapmıştır.

Sinema ekranları ile ilk tanışması ise Gemide filmi ile 1999 yılında olmuştur. Filmde Erkan Can, Haldun Boysan, Naci Taşdöğen, Güven Kıraç ve Cengiz Küçükayvaz gibi isimler ile rol alan Şahinler, Ali karakterine hayat vermiş ve televizyon ekranlarında tanınmıştır.

Zaman içerisinde oyunculuğu ile ön plana çıkan Şahinler, Elveda Rumeli dizisi kadrosunda yer aldı ve bu dizide Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Tolgahan Sayışman, Hande Subaşı ve Berrak Tüzünataç gibi isimler ile yer almıştır. Cenovalı Cenap karakterine hayat vermiş ve oyunculuğu ile beğeni toplamıştır.

Sonrasında Avrupa Yakası dizisinde birkaç bölüm yer alan ünlü oyuncu, döneminin en çok izlenenlerinden birisi olan İntikam dizisi kadrosunda da yer bulmuştur. Bu dizide ise Beren Saat, Nejat İşler, Yiğit Özşener, Mert Fırat, Engin Hepileri, Zafer Algöz gibi isimler ile rol almıştır.

İçerde Dizisi Oyuncular

 2016 yılında ise Uluç Bayraktar tarafından yönetilen İçerde dizisinde Al Yanak karakterine hayat vermiştir. Dizide aynı zamanda Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Nihal Koldaş ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Mehmet Rolü

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi

Başarılı oyuncu Yıldıray Şahinler, Star TV'de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile oyunculuk kariyerine hız kesmeden devam etmiş ve bu dizide Mehmet rolü ile ekrana gelmiştir.

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Yıldıray Şahinler'in canlandırdığı Mehmet rolü, eşine sadık olmayan ve hırslı bir karakterdir.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Oyuncuları: Gökçe Bahadır, Tülin Özen, Mert Fırat, Ferit Aktuğ

Yıldıray Şahinler Foto Galeri

Yıldıray Şahinler Projeleri

Benzer Biyografiler

Kübra Süzgün Kaç Yaşında?
Kübra Süzgün
Oyuncu
Ferit Aktuğ Kimdir?
Ferit Aktuğ
Oyuncu
Orçun Koray Kaygusuz
Orçun Koray Kaygusuz
Oyuncu
Salih Bademci ( Kiralık Aşk Sinan )
Salih Bademci
Oyuncu
Esra Kılıç Kimdir?
Esra Kılıç
Oyuncu
İlker İnanoğlu
İlker İnanoğlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir