Yiğit Koçak Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.04.2019 19:00

Yiğit Koçak Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Bilal Yiğit Koçak
Yaşı
:
21 (12 Ekim 1995)
Meslek
:
Oyuncu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.88 cm
Sevgilisi
:
Yok
Memleket
:
Samsun
Eğitim
:
Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Finans - Akademi 35,5 Oyunculuk Eğitimi

Yiğit Koçak Kimdir ?

Bilal Yiğit Koçak 12 Ekim 1995 tarihinde Samsun'da dünyaya gelmiştir. Samsun Anadolu Lisesi mezunu olan Yiğit Koçak, İstanbul'a geldikten sonra Akademi 35,5 bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans Bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Vine Fenomeni Oldu

Adını sosyal video paylaşım platformu Vine'da çektiği videolar ile duyuran ve kısa zamanda çektiği videolar çok kişi tarafından izlenince fenomen olan Yiğit Koçak, ilk olarak bu sayede dikkat çekmiştir.

Vine'da fenomen olma hikayesini eğlence amaçlı videolar çekerken bir yakınının videosunu"revine" etmesi sonucunda videonun çok kişiye ulaşması ve o şekilde devam etmesi şeklinde açıklayan Yiğit Koçak, Vine ile gelen şöhretini reklam filmleri ile pekiştirmiş, KFC, D-Smart gibi ünlü markaların reklam filmlerinde rol almıştır.

Seni Kimler Aldı Dizisi ile Oyunculuğa Adım Attı

ATV ekranında Nisan 2017 tarihi itibarı ile yayınlanmaya başlayan Seni Kimler Aldı dizisi ile profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Yiğit Koçak, Seni Kimler Aldı dizisinde Mehmet karakterini canlandırmıştır.

Yiğit Koçak oyunculuk kariyerine adım attığı Seni Kimler Aldı adlı dizide Duygu Yetiş, Fulya Zenginer, Serhan Yavaş, Funda İlhan, Yiğit Kirazcı gibi başarılı oyuncularla birlikte çalışmıştır.

2019 yılında Baba Yapım tarafından ATV kanalı için hazırlanan Ali ve Sevda adlı dizide Sevda karakterinin kardeşi olarak yer alacak olan Bilal Yiğit Koçak, dizide Sinan karakterini canlandıracak.

Yer Aldığı Projeler

  • Ali ve Sevda
  • Seni Kimler Aldı
  • D-Smart Reklam Filmi
  • KFC Reklam Filmi
  • Vine - Fenomen
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)