İlgini çekebilir

Burcu Başoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.04.2019 19:00
Yiğit Koçak

Yiğit Koçak Kimdir ?

Yiğit Koçak Biyografisi

Bilal Yiğit Koçak 12 Ekim 1995 tarihinde Samsun'da dünyaya gelmiştir. Samsun Anadolu Lisesi mezunu olan Yiğit Koçak, İstanbul'a geldikten sonra Akademi 35,5 bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans Bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Vine Fenomeni Oldu

Adını sosyal video paylaşım platformu Vine'da çektiği videolar ile duyuran ve kısa zamanda çektiği videolar çok kişi tarafından izlenince fenomen olan Yiğit Koçak, ilk olarak bu sayede dikkat çekmiştir.

Vine'da fenomen olma hikayesini eğlence amaçlı videolar çekerken bir yakınının videosunu"revine" etmesi sonucunda videonun çok kişiye ulaşması ve o şekilde devam etmesi şeklinde açıklayan Yiğit Koçak, Vine ile gelen şöhretini reklam filmleri ile pekiştirmiş, KFC, D-Smart gibi ünlü markaların reklam filmlerinde rol almıştır.

Seni Kimler Aldı Dizisi ile Oyunculuğa Adım Attı

ATV ekranında Nisan 2017 tarihi itibarı ile yayınlanmaya başlayan Seni Kimler Aldı dizisi ile profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Yiğit Koçak, Seni Kimler Aldı dizisinde Mehmet karakterini canlandırmıştır.

Yiğit Koçak oyunculuk kariyerine adım attığı Seni Kimler Aldı adlı dizide Duygu Yetiş, Fulya Zenginer, Serhan Yavaş, Funda İlhan, Yiğit Kirazcı gibi başarılı oyuncularla birlikte çalışmıştır.

2019 yılında Baba Yapım tarafından ATV kanalı için hazırlanan Ali ve Sevda adlı dizide Sevda karakterinin kardeşi olarak yer alacak olan Bilal Yiğit Koçak, dizide Sinan karakterini canlandıracak.

Yiğit Koçak Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ülkü Duru Kimdir?
Ülkü Duru
Oyuncu
Erhan Yazıcıoğlu Kimdir?
Erhan Yazıcıoğlu
Oyuncu
Ayşe Tunaboylu
Ayşe Tunaboylu
Oyuncu
Yiğit Özşener
Yiğit Özşener
Oyuncu
Su Dura
Su Dura
Oyuncu
Yiğit Kirazcı Kimdir?
Yiğit Kirazcı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir