İlgini çekebilir

Tülay Günal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.02.2019 00:30
Yiğit Kirazcı Kimdir?

Yiğit Kirazcı Kimdir ?

Yiğit Kirazcı Biyografisi

Yiğit Kirazcı Kimdir?

Yiğit Kirazcı, 17 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşları itibari ile oyunculuğa son derece meraklı olan ve kısa zaman dilimi içerisinde kendini bu sektörde geliştirme yoluna giden Kirazcı, zaman içerisinde spora da başlayarak vücut yapma girişimlerine eğilmiş ve bunda ciddi şekilde başarılı olmuştur.

Başarılı geçen lise eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Bölümü’nü kazanmıştır ve sonrasında buradan mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından oyunculuk hayallerinin peşinden gitme kararı alan Kirazcı, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Atölyesi’ne girerek burada profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır.

Bu eğitimi ile birlikte Üç Mota Oyunculuk Atölyesine’de giriş yapmıştır ve hali hazırda buranın öürenci kadrosunda da yer almaktadır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Yiğit Kirazcı, ilk olarak 2007 yılı içerisinde Son Tercih dizisi kadrosunda yer alarak izleyici karşısına çıkmıştır. Figüran rollerden birisi alarak ilk deneyimini bu proje ile birlikte edinmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Tayfun Eraslan, Selin İşcan ve Bilge Şen gibi isimlerde yer almış ancak uzun sürmemiştir.

Sonrasında 2011 yılında Mavi Kelebekler dizisi kadrosuna da dahil edilmiştir. Bu dizide döneminin ilgi çekici dizilerinden birisi olduğu gibi birçok farklı usta ismi de ağırlamıştır. Dizide Oya Akar, Cahit Kök, Sarp Akkaya, Itır Esen ve Ruhi Sarı gibi isimler yer alıyordu ve ciddi bir izleyici kitlesine edindi. Yiğit Kirazcı, bu dizide de figüran rollerden birisini oynadı.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Figüran rollerden sonra yakışıklılığı ve oyunculuk yetenekleri ile çok ciddi anlamda dikkatleri üzerine çeken Kirazcı, Güllerin Savaşı dizisi kadrosuna girdi ve bu dizide çok daha fazla ön planda olan bir rolde yer aldı. Mert Gencer karakterine hayat veren ünlü isim, zaman içerisinde herkes tarafından tanındı. Dizide kendisi ile birlikte Damla Sönmez, Barış Kılıç ve Canan Ergüder gibi isimlerde yer aldı. Dizi döneminin en çok sevilen oyuncularından birisi olarak dikkat çekti.

İlerleyen süreçte reklam filmlerinde de oynamaya başladı ve bununla birlikte geniş kapsamlı projeler için geleceğin yıldız adaylarından birisi olma yolunda adımlar atmaya başladı.

Yiğit Kirazcı, 2016 yılı itibari ile televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda yardımcı erkek oyuncu rolünde yer almaya başladı. Sevilen dizide aynı zamanda Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız gibi isimler yer alıyor.

Yüzleşme dizisi Levent Elibeyaz kimdir?

Kanal D'nin yeni projesi olan Yüzleşme dizisinde Levent karakterini yakışıklı oyuncu Yiğit Kirazcı canlandırmaktadır. Hande Doğandemir ve Engin Öztürk'ün başrol oyuncusu olduğu dizinin tüm oyuncuları içi tıklayınız.

Yüzleşme Dizisi Tüm Oyuncuları

Yiğit Kirazcı Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu
Funda İlhan
Funda İlhan
Oyuncu
Gülsim Ali İlhan Kimdir?
Gülsim Ali İlhan
Oyuncu
Münire Apaydın Kimdir?
Münire Apaydın
Oyuncu
Su Dura
Su Dura
Oyuncu
Feyza Civelek Kimdir?
Feyza Civelek
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir