İlgini çekebilir

Özgür Meriç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.11.2016 15:51
Yener Gürsoy Kimdir?

Yener Gürsoy Kimdir ?

Yener Gürsoy Biyografisi

Yener Gürsoy Kimdir?

Yener Gürsoy, 26 Mart 1974 tarihinde Aydın’ın Söke bölgesinde dünyaya gelmiştir. Genç yaşlarından itibaren oyunculuğa çok ciddi anlamda merak salan ve kendisini bu anlamda geliştirme yoluna giden Gürsoy, orta halli eğitim hayatının ardından çeşitli özel tiyatro eğitim kurumlarından eğitimler alarak kendisini ileri götürmüştür.

Zaman içerisinde ciddi anlamda ilerleme kaydeden Yener Gürsoy, sima olarak da enteresan kişiliği ile birlikte yapımcıların da dikkatini çok ciddi anlamda çekmeyi başarmıştır. Zaman içerisinde ise dizilerden teklif almaya başlayarak profesyonel anlamda kariyerine ilk ciddi adımları atmaya başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Yener Gürsoy, kariyerine ilk olarak 2008 yılında Arka Sokak dizisi kadrosuna bölümlük kötü karakter olarak girerek başlamış ve oyunculuk yetenekleri ile çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakmıştır. Bu dizi ile birlikte ilk olarak tanınmıştır ve kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır.

Yine 2008 yılı içerisinde bölümlük oyuncu olarak Parmaklıklar Ardında ve Şampiyon Dedem gibi projelerde yer alarak bu anlamda kendisini oyunculuk eğitimleri bakımından da ileri taşıma yoluna gitmiştir.

2009 yılı geldiğinde kendisi Bahar Dalları dizisi kadrosunda rol alırken bulur. Aldığı teklife hemen onay veren Yener Gürsoy, bu güzel projede Altan Erkekli, Sumru Yavrucuk ve Gözde Kansu gibi isimler ile birlikte yer alarak fark yaratmıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

2009 yılında ilk beyazperde projesi olarak dikkatleri çeken Konak filmi kadrosunda yer alarak herkes tarafından tanınmıştır. Cem Akyoldaş filmlerinden birisi olan bu yapımda Öykü Akay, Almeda Abazi gibi isimler ile yer alıştır. Yapım, orta metrajlı bir yapım olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

2010 yılında ise televizyon ekranlarının sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken Düriye’nin Güğümleri dizisi kadrosunda yer almıştır. Dizide aynı zamanda İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay, Uğur Çavuşoğlu gibi isimler yer almıştır. Bu dizide İpek Tuzcuoğlu ile tanışmışlar ve hayatlarını birleştirmişlerdir.

2012 yılında yine büyük bütçeli yapımlardan birisi olarak dikkatleri çeken Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisi kadrosunda önemli bir rolde yer almıştır. Dizide aynı zamanda Türkan Şoray, Cemal Hünal, Aslı Tandoğan ve Tolga Karel gibi isimler yer almıştır. Döneminin en çok sevilen projelerinden birisidir.

2014 yılında sinema filmi Dabbe kadrosunda da yer almıştır. Filmin kadrosunda aynı zamanda Ebru Aykaç, Ümit Acar ve Kaan Girgin gibi isimler yer almıştır. Ülkemizdeki en korkulu filmlerden birisi olarak da gösterilmiştir.

GÜNCEL PROJESİ

Geçtiğimiz dönemde televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve ciddi anlamda sevilen projelerden birisi olan Bodrum Masalı dizisi kadrosuna girerek güncel kariyerine devam etmektedir. Dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Murat Aygen, Şevval Sam, Dilan Çiçek Deniz gibi isimler de yer almaktadır.

Yener Gürsoy Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • 2016 - Bodrum Masalı
 • 2014 - Yeşil Deniz
 • 2014 - Kızıl Elma
 • 2014 - Dabbe (Sinema Filmi)
 • 2013 - Kaçak
 • 2013 - Gitme Baba
 • 2012 - Uçurum
 • 2012 - Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
 • 2010 - Düriye'nin Güğümleri
 • 2009 - Konak (Sinema Filmi)
 • 2009 - Bahar Dalları
 • 2008 - Şampiyon Dedem
 • 2008 - Parmaklıklar Ardında
 • 2008 - Arka Sokaklar

Benzer Biyografiler

Ebru Unurtan Kimdir?
Ebru Unurtan
Oyuncu
Şevval Sam Kimdir?
Şevval Sam
Oyuncu Sanatçı
Murat Aygen Kimdir?
Murat Aygen
Oyuncu
Alperen Duymaz Kimdir?
Alperen Duymaz
Oyuncu
Toprak Sağlam Kimdir?
Toprak Sağlam
Oyuncu
Serel Yereli Kimdir?
Serel Yereli
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir