İlgini çekebilir

Semahat Özdoğan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.03.2021 23:52

Yeliz Korkmaz (Semiraminta) Kimdir ?

Yeliz Korkmaz (Semiraminta) Biyografisi

Yeliz Korkmaz (Semiraminta) Kimdir?

 

Semiraminta kullanıcı adıyla üne kavuşan Yeliz Korkmaz, sosyal medya platformları Tiktok, Youtube, Instagram’da başarılı içerikler üretmektedir. İçerik konsepti dans videolarından oluşmaktadır.

 

Kişisel Bilgileri

Yeliz Korkmaz, 14 Ekim 2000 İstanbul doğumludur ama aslen Niğdelidir. İstanbul’da yaşamını sürdüren yeliz, Üsküdar Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi mezunudur. Şuan bir sevgilisinin olmadığı bilinmektedir.

 

Boyu, Kilosu ve Burcu

Terazi burcu olan güzel dansçının boyu 1.60, kilosu 47'dir.

 

Kariyeri

Semiraminta, 2018 yılının sonlarında TikTok uygulamasına yüklediği bir ağır-çekim dans videosu ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Türkiye’ye ışık efektli dans videolarını getiren kişi olmuştur. Birçok kullanıcıya göre oldukça kaliteli videolar paylaşmıştır. Dans üzerine hiçbir eğitim almamasına rağmen ürettiği kaliteli içerikler büyük beğeni toplamıştır. 2010 yılında dans etmeye başladığını söyleyen Yeliz, dans etmeyi çok sevdiğini ve sürekli kendini geliştirdiğini söylemiştir. Günümüzde tiyatro eğitimi almaktadır.

Günümüzde 6 Milyona yakın Tiktok takipçisi bulunmaktadır. Instangram hesabını takip eden sayısı ise 1,1 milyon ulaşmıştır. Youtube Kanalında da 500 Bin abonesi vardır.

 

Semiraminta Adını Neden Seçmiştir?

Tv ekranlarında yarışan bir Özbek kadının ismi olduğunu ve orda görüp kullanmaya başladığını belirtmiştir.

Yeliz Korkmaz (Semiraminta) Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.